REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Znamy przybliżoną datę premiery najważniejszej polskiej gry w historii. Plany CDP RED ujawnione dzięki wnioskom o fundusze

CDP RED pozyskało znacznie środki na rozwój gry Cyberpunk 2077. Teraz poznaliśmy przybliżony termin, w którym działające w Polsce studio planuje wywiązać się ze zgłoszonych projektów.

21.03.2017
20:30
Cyberpunk 2077 - znamy pzybliżoną datę premiery!
REKLAMA
REKLAMA

CD Projekt RED jest beneficjentem programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. Studio odpowiedzialne za Wiedźmina złożyło wnioski o wsparcie takich projektów jak:

  • Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi”
  • City Creation – kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji
    i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem”
  • Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi”
  • Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi”

Wczytując się w powyższe elementy nietrudno odgadnąć, że chodzi o składowe moduły dla długo oczekiwanego tytułu Cyberpunk 2077. „Filmowa jakość w grach RPG”, „skomplikowane animacje ciała” oraz „miasto o wielkiej skali” nie odnosi się przecież do karcianego Gwinta, który również powstaje w siedzibie CDP RED. Jeżeli zaś chodzi o Wiedźmina 4… cóż, jestem przekonany, że ten na pewno powstanie, ale to jeszcze nie ten czas.

Teraz wiemy, kiedy CDP RED planuje wywiązać się z projektów, które otrzymały wsparcie z publicznych środków.

Polskie studio wyznaczyło sobie termin przypadający na lipiec 2019 roku. Oczywiście nie oznacza to, że dokładnie tego samego miesiąca Cyberpunk 2077 zadebiutuje na sklepowych półkach. To przybliżona data wykonania modułów oraz narzędzi, dzięki którym powstanie finalna wersja gry. Nie jest to równoznaczne z datą debiutu!

Wszakże posiadanie gotowego, wielkiego, interaktywnego miasta nie oznacza jeszcze, że Cyberpunk 2077 będzie gotowy. To samo tyczy się realistycznych animacji. Polscy deweloperzy muszą połączyć te składowe w całość, spiąć je klamrą świetnej historii, a także wyeliminować masę błędów, które są zmorą produkcji o otwartej strukturze.

Można dokonać bezpiecznego założenia, że do lipca 2019 roku Cyberpunk 2077 będzie przynajmniej częściowo grywalny. Na tyle, aby pokazać nam materiały na silniku gry, przykładowe zadania czy zapierające dech w piersiach futurystyczne aglomeracje. Oczywiście chciałbym, aby do tego czasu gra miała swoją premierę, to oczywiste. Przypadek nowej Andromedy dowodzi jednak, że czasami warto uzbroić się w cierpliwość, aby otrzymać coś naprawdę niesamowitego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA