REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kolejny dodatek do Battlefield 1 przeniesie nas do… Polski!

Lada moment zadebiutuje pierwsze, dodające francuską armię DLC do gry Battlefield 1. Wiemy, jakie będzie następne rozszerzenie. Dodatek In the name of the Tzar przeniesie nas na front wschodni. W tym na ziemie polskie, do Przełęczy Łupkowskiej.

02.03.2017
9:45
Kolejny dodatek do Battlefield 1 przeniesie nas do… Polski!
REKLAMA
REKLAMA

Osłabione pod Verdun wojska francuskie naciskają na carską Rosję, aby ta zaatakowała siły Trójprzymierza. Sam Mikołaj II upoważnia generała Aleksieja Aleksiejewicza Brusiłowa do przeprowadzenia gigantycznej ofensywy, która zamieniła się w najbardziej krwawą, brutalną i śmiertelną kampanię wschodnią w czasie pierwszej wojny światowej.

W czasie ofensywy Brusiłowa na Austro-Węgry ginie półtora miliona żołnierzy. Opowiada o tym DLC In the name of the Tzar.

W tytułowe „imię Cara” zginęło ponad milion rosyjskich żołnierzy, zabierając ze sobą do grobu 200 tys. Austro-Węgierskich wojaków oraz 350 tysięcy żołnierzy niemieckich. Car dochował swoich zobowiązań wobec Ententy, wysyłając na śmierć milion poddanych.

Morze rosyjskiej krwi przyniosło oczekiwany efekt. Dzięki ofensywie Brusiłowa Niemcy ściągnęli posiłki na front wschodni z frontu włoskiego, a także rozciągnęli i uszczuplili swoje siły znad Verdun. Do tego do Ententy przyłączyła się Rumunia, rozochocona „zwycięstwem” Mikołaja II.

Chociaż rozmiar carskiej armii dawał Rosjanom przewagę, w jednym miejscu ich przewaga liczebna okazała się utrapieniem. Gdy poddani Mikołaja II dotarli do Karpat, gigantyczna masa ludzi stała się wielkim problemem. Linie zaopatrzenia nie radziły sobie z górskim terenem.

Battlefield 1 Polska class="wp-image-548515"

Kluczem do panowania nad Karpatami była Przełęcz Łupkowska, która pojawi się w grze Battlefield 1.

Przełęcz Łupkowska jest dzisiaj przejściem granicznym między Polską oraz Słowacją. Oddziela Karpaty Wschodnie od Zachodnich, z kolei dzięki tunelowi wydrążonemu bezpośrednio przez góry pociągi z obu państw mogą kursować w obie strony. To właśnie ów tunel był w czasach pierwszej wojny światowej kluczowym szlakiem transportu.

Tunel pod Karpatami został wydrążony w 1874 roku przez władze Austro-Węgier. Dzięki niemu zaczęła funkcjonować kolej bezpośrednio łącząca Węgry oraz Galicję - prowincje mocarstwa leżące po obu stronach Karpat. Z czasem mający aż 416 metrów tunel został poszerzony o drugą linię torów, a podczas działań wojennych w czasie pierwszej oraz drugiej wojny światowej był wielokrotnie zasypywany.

REKLAMA

To właśnie o ten tunel będziemy walczyć w drugim DLC do gry Battlefield 1! Rozszerzenie In the name of the Tzar pozwoli nam toczyć bitwy w górskich szczytach Karpat. Tych samych, które dzisiaj odwiedzamy po polskiej i słowackiej stronie w celach czysto turystycznych. Oczami wyobraźni już to widzę - wszędzie biało, śnieżyca, a w dole wielkie działo na szynach probuje zniszczyć tunel, przy akompaniamencie dźwięku pistoletów piechoty.

Jestem na tak. Czekam bardziej niż na DLC z Francuzami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA