REKLAMA

Ile można? Znowu operator chwali się internetem bez limitu, który... ma limity i lejek

Aero2 ma nową propozycję dla użytkowników a2mobile. Oferta na kartę została odświeżona i wprowadzono do niej Niewyczerpalne pakiety. To kolejny operator, który obiecuje nielimitowany internet i to z trzypoziomowym lejkiem.

28.03.2017 11.12
Nowe Niewyczerpalne Pakiety w a2mobile od Aero2
REKLAMA
REKLAMA

Na polskim rynku telekomunikacyjnym funkcjonuje kilku różnych operatorów infrastrukturalnych oraz w modelu MVNO. Jedną z młodszych jest a2mobile, którego twórcami jest firma Aero2 kojarzona przede wszystkim z programem udostępniania wszystkim chętnym bezpłatnego dostępu do internetu.

a2mobile to z kolei marka komercyjna Aero2, która właśnie uatrakcyjniła swoją ofertę.

Do tej pory w a2mobile dostępne były pakiety 3w1. W ramach nowej oferty a2mobile użytkownicy będą mogli wykupić teraz tzw. Niewyczerpalne pakiety.

Każdy pakiet zapewnia dostęp do usług w modelu no limits. Można łączyć ze sobą różne pakiety i zdecydować się na opcję wszystko w jednym.

W ofercie a2mobile od Aero2 znalazły się takie pakiety jak:

  • Niewyczerpalne Rozmowy - nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne;
  • Niewyczerpalny Wiadomości - nielimitowane wiadomości SMS i MMS w kraju;
  • Niewyczerpalny Internet - internet bez limitu (ale, oczywiście, z lejkiem).

Każdy z pakietów to koszt 9,90 zł. Połączenie dwóch kosztuje 15,90 zł, a trzech - 19,90 zł.

Pełna oferta to nowy pakiet o nazwie Niewyczerpalne wszystko. Operator obiecuje w nim wszystko, czyli nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz nielimitowany internet. Pakiety aktywne są przez 31 dni od daty aktywacji.

Warto tylko pamiętać, że internet bez limitu ograniczony jest tzw. lejkiem. a2mobile podobnie jak inne sieci chwali się nielimitowanym transferem, ale ogranicza prędkość transferu po pobraniu określonej ilości danych.

Jak wygląda lejek na nielimitowany internet w a2mobile?

Jeśli użytkownik pobiera do 5 GB w miesiącu, to przepustowość łącza nie będzie ograniczona. Aero2 może jednak zmniejszyć ją do 3 Mbps u użytkowników, którzy pobiorą więcej niż 5 GB, ale mniej niż 10 GB danych.

Użytkownicy, którzy pobiorą od 10 GB do 15 GB danych muszą liczyć się z lejkiem 1 Mbps. W przypadku pobrania więcej niż 15 GB operator będzie limitować prędkość przesyłu danych do 0,5 Mbps.

Sieć pozwoli użytkownikom na odpłatne odnowienie limitu transferu. Kod USSD pozwoli pozbyć się lejka za jednorazową opłatą w wysokości 5 zł, ale nie zmienia daty ważności pakietu internetowego.

Wprowadzono też nowy cennik a2mobile poza pakietami:

  • 10 gr za 1 minutę połączenia do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych
  • 10gr za wysłanie SMS-a lub MMS-a
  • 10zł za 1 GB transferu danych.
REKLAMA

Oprócz tego użytkownicy Niewyczerpalnych Pakietów w a2mobile mogą aktywować Pakiet Społecznościowy za darmo (jego koszt dla użytkowników niekorzystających z nowych pakietów to 5 zł).

W ramach Pakietu Społecznościowego transfer danych w serwisach społecznościowych i komunikatorach takich jak Facebook, Messenger, Frifon i Katz będzie nielimitowany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA