REKLAMA

Ten laptop jest mocniejszy od prawie każdego peceta. Kosztuje 45 tys. zł i teraz możesz go wypróbować

Ile maksymalnie wydalibyście na laptopa? Nie odpowiadajcie. Podana przez was kwota nigdy nie przebije ceny laptopa Acer Predator 21X, który kosztuje 45 000 zł. Sprzęt ten został wystawiony na hali targowej Intel Extreme Masters 2017 i miałem okazję z niego korzystać.

04.03.2017 17.24
Acer Predator 21X to laptop mocniejszy od stacjonarnek dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Nie muszę chyba dodawać, że jest to sprzęt z absolutnie najwyższej półki? W końcu wydając na laptop tyle co na nowy samochód można oczekiwać absolutnie najwyższej wydajności i braku jakichkolwiek kompromisów. Acer Predator 21X na śniadanie zjada nie tylko inne laptopy, ale też zdecydowaną większość stacjonarnych komputerów dla graczy.

Acer Predator 21X to jeden z najmocniejszych laptopów na świecie. class="wp-image-549139"

Laptop ten został wyposażony w 21-calowy zagięty wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Wygląda on niezwykle pięknie i miło gra się na nim gry. Jednak nie jest to zwykły ekran. Wzbogacono go o technologię śledzenia oczu, dzięki której pole widzenia w grze lepiej dostosowuje się do naszego położenia wzroku. W ten sposób możliwe jest namierzanie przeciwników wzrokiem, zmiana ekspozycji zależna od punktu, na którym skupiamy wzrok oraz przesuwanie ekranu za pomocą wzroku. Na przykład podczas czytania artykułu.

Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, do którego trudno się przyzwyczaić.

Korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne, w końcu polega wyłącznie na patrzeniu się w odpowiedni punkt na ekranie. Mimo to stare przyzwyczajenia robią swoje i sprawiają, że podczas śledzenia wzroku użytkownik za bardzo się stara użyć tego rozwiązania i rusza nie tylko gałkami ocznymi, ale też całą głową, co nie ma najmniejszego sensu.

Acer Predator 21X to jeden z najmocniejszych laptopów na świecie. class="wp-image-549138"

Kolejna ważna cecha tego komputera to obecność świetnie pracującej klawiatury mechanicznej oraz wymienny panel klawiszy numerycznych. Ten ostatni wystarczy wyjąć i przełożyć na drugą stronę, by uzyskać dostęp do sporych rozmiarów gładzika. To wszystko uzupełnia system dźwięku 4.2, który prezentuje się naprawdę dobrze, oczywiście jak na standardy mobilne. Ale nie ma w tym nic dziwnego, do zastosowania dużego zestawu audio niezbędna jest duża przestrzeń. Acer Predator 21X ją zapewnia. Niestety duże wymiary laptopa przekładają się na jego ogromną wagę. Komputer ten waży aż 8 kg i noszenie go jest naprawdę trudne. Z całą pewnością nie jest to sprzęt, który będziemy nosić z uśmiechem na twarzy.

Czas na wisienkę na torcie, czyli możliwości przedstawionego laptopa.

Te są naprawdę oszałamiające. Acer Predator 21X został wyposażony w czterordzeniowy procesor Core i7 oparty o architekturę Kaby Lake, 64 GB pamięci DDR4, dysk twardy o pojemności 4 TB oraz dwie karty graficzne GeForce GTX 1080. Dzięki tej specyfikacji Acer Predator 21X nie ustępuje nawet najlepszym stacjonarnym komputerom i zachowuje przy tym resztki mobilności. Jest to świetny sprzęt, który sprawdzi się zarówno podczas codziennej pracy przy biurku, jak też okazjonalnych wyjazdów w delegację lub na oldschoolowe LAN Party.

Acer Predator 21X to jeden z najmocniejszych laptopów na świecie. class="wp-image-549141"

Czy Acer Predator 21X jest maszyną marzeń niemal każdego gracza? Jak najbardziej. Szkoda tylko, że mało kto będzie miał okazję z niego skorzystać. Jeżeli nie stać was na taką maszynę, a chcecie ją wypróbować, powinniście wybrać się na stoisko Acera na Intel Extreme Masters. Na pewno nie będziecie żałować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA