REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Chińczycy już żyją w przyszłości. Nie ma telefonu szybciej pobierającego dane niż nowy ZTE z 5G

Sieć LTE dopiero od niedawna stała się powszechnie dostępna, a LTE-Advanced jest dopiero w powijakach. Nie przeszkadza to firmom działającym na rynku mobilnym w wyścigu zbrojeń. Teraz Chińczycy chwalą się prototypowym ZTE Gigabit Phone, który działa w sieci 5G. Już go widzieliśmy.

27.02.2017
13:04
ZTE Gigabit Phone 5G 1 Gbps MWC 2017
REKLAMA
REKLAMA

ZTE to jeden z producentów rodem z Chin, który ma bardzo duże ambicje. Co prawda po chwilowym boomie złapał zadyszkę i wyprzedzają go tacy konkurenci z rodzimego rynku jak Huawei, Oppo i Vivo, ale ZTE nie ma zamiaru składać broni.

zte-gigabit-phone-mwc-2017-5g-7 class="wp-image-547691"

Chińczycy wybiegają w przyszłość i prezentują ZTE Gigabit Phone.

Nowy telefon ZTE to nie urządzenie, po które będą ustawiali się w kolejce klienci z całego świata. To urządzenie prototypowe, które ma pokazać jak radzą sobie inżynierowie ZTE z adaptowaniem przyszłościowego standardu z wykorzystaniem autorskiej technologii.

ZTE Gigabit Phone 5G 1 Gbps MWC 2017 class="wp-image-547697"

Prototypowe urządzenie ZTE zostało nazwane Gigabit Phone i w tej formie raczej nie trafi do sprzedaży. To po prostu dowód na to, że smartfon pobierający dane z szybkością 1 Gbps można stworzyć już dziś. ZTE może się chwalić, że dokonało tego jako pierwsze.

1 Gbps w telefonie to o rząd wielkości szybszy transfer niż oferują dzisiejsze smartfony korzystające ze zwykłej sieci LTE.

Osiągnięcie transferu o szybkości 1 Gbps w ZTE Gigabit Phone było możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Pre5G Giga+ MBB i układu Qualcomm Snapdragon 835, w którym znalazł się modem X16 LTE.

ZTE Gigabit Phone to pierwszy na świecie telefon, który wspiera transfery na poziomie 1 Gbps. To jednak tylko pokaz siły, a nie rozwiązanie do wykorzystania w praktyce, bo teraz producenta sprzętu muszą dogonić operatorzy.

REKLAMA
ZTE Gigabit Phone 5G 1 Gbps MWC 2017 class="wp-image-547701"

Nie ma jednak wątpliwości, że za kilka lat telefony pobierające dane z taką szybkością jak ZTE Gigabit Phone staną się powszechne, a operatorzy przygotują odpowiednią infrastrukturę. Byle tylko paczki danych oferowane w abonamencie do tego czasu też urosły...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA