REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Muzyka rządzi wśród marek na polskim YouTubie. Artyści zajęli całe TOP 10... poza dwoma pozycjami

2016 był dobrym rokiem dla marek na YouTubie. Step Records i ProstoTV przekroczyły miliard wyświetleń, a Allegro, Orange czy Play zrobiły ciekawe kampanie z influencerami - przyglądamy się raportowi Muse dotyczącemu markom na YT w 2016 roku.

01.02.2017
9:10
Google Uptime - społecznościowy YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Wśród marek to muzyka rządzi na polskim YouTubie

Kanały muzyczne to najwięksi "firmowi nadawcy" na polskim YouTubie.  Podium zagarnęły dla siebie Step Records, ProstoTV i UrbanRecTv. Nie ujmując popularności zrzeszonym w nich artystom warto jednak zauważyć, że wiele osób korzysta z YT jako muzycznego odtwarzacza.

TOP10 wyświetleń wśród marek class="wp-image-541969"
TOP10 wyświetleń wśród marek - Step Records i ProstoTV przekroczyły 1 mld wyświetleń | źródło: MUSE

Nie jest to najmniejszym zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę globalny ranking najpopularniejszych klipów w pierwszej czterdziestce są tylko dwa filmy nie będące teledyskami. Co ciekawe to filmiki dla dzieci, które już prawie dobijają do 2 mld wyświetleń i gonią takie gwiazdy jak Justina Biebera czy Tylor Swift.

Poza standardowymi działaniami wokół promocji własnych wydawnictw, rozszerzyliśmy nasz MCN (Multi Channel Network) podpisując umowę z kanałem Takie Rzeczy Label, oraz pomogliśmy w rozwoju innych partnerskich kanałów: NigdystopTV, DeNekstBestTV czy Altereggo Records, które w tym roku zrealizowały swoje pierwsze duże premiery. Stworzyliśmy także od zera kanał skupiony na elektronicznej muzyce wydawanej przez MOST Records - mówi Ania „Woo” Wójcik, Head of Prosto Label & ProstoTV.

Coraz popularniejsze są kanały informacyjne

Choć Step Records i ProstoTV rządzą także pod kątem pozyskanych wyświetleń w 2016 roku, to na trzecie miejsce na podium udało się wdrapać tvnpl - kanałowi TVN-u, na którym w ciągu 12 miesięcy opublikowano ponad 1500 filmów.

Liczba pozyskanych wyświetleń w 2016 roku class="wp-image-541984"
Liczba pozyskanych wyświetleń w 2016 roku | źródło: MUSE

Wysoko jest także kanał TVP - itvp. Na 20 lokacie znalazła się Telewizja Republika.

Jedna z najciekawszych kampanii w historii polskiego YouTube'a - Allegro

Najbardziej na plus w 2016 roku wyróżniła się seria filmów Legendy Polskie z Twardowskym, Jagą i Bazyliszkiem. To pełnometrażowe produkcje z dużym budżetem wyreżyserowane przez Tomka Bagińskiego, które ogląda się z nieskrywaną przyjemnością.

Przed świętami Allegro wypuściło też bardzo ckliwą reklamówkę z dziadkiem uczącym się angielskiego, która obecnie ma prawie 14 mln wyświetleń.

Projekt Legendy Polskie jest naszym sposobem na budowanie wizerunku marki Allegro w cyfrowym świecie, bo mamy świadomość że tradycyjne formy reklamy coraz bardziej stają się nieatrakcyjne dla naszych odbiorców, a już dla tych będących obecnymi na YT szczególnie - mówią Anna Iller, Branded Content Manager w Allegro oraz Adam Szałamacha, Brand Manager w Allegro.

Wśród innych ciekawych kreacji na YouTube warto wymienić:

Cały Internet przeszedł do Play! - gdzie Play zaangażował m.in. Łukasza Jakóbiaka, Paulinę Mikułę, Blowka, Piotra Skowyrskiego, Piotra Ogińskiego, Martina Stankiewicza oraz dziewczyny z kanału Szparagi,

oraz Historie na kartę od Orange - z udziałem Abstrachuje czy Cyber Mariana.

W 2016 roku influencerzy z YouTube'a byli angażowani do coraz odważniejszych i bardzo szeroko zakrojonych kampanii, który wychodziły nawet poza internet, np. do Silesia City Center. To centrum handlowe, które na krótki czas stało się domem vlogerów Stuu i Littlemooonster, co idealnie trafiło w upodobania ich fanów.

REKLAMA

Nie trudno się domyśleć, że w 2017 roku fani będą chcieli być jeszcze bliżej swoich idoli, co skrzętnie wykorzystują marki podczas akcji sponsorowanych, a także organizatorzy festiwali takich jak Orange Video Fest.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA