REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tanie gogle wirtualnej rzeczywistości? Jest tylko jedna opcja i stworzyło ją Xiaomi

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością zazwyczaj decydują się na najtańsze rozwiązania. Najpopularniejsze z nich to Google Cardboard, czyli gogle wirtualnej rzeczywistości, w których można umieścić swój smartfon. Gadżet ten występuje w wielu różnych odmianach, z których najlepszą jest Xiaomi Mi VR Play.

21.02.2017
9:04
Xiaomi Mi VR Play to najlepszy cardboard na rynku
REKLAMA
REKLAMA

Korzystam z tego gadżetu od kilku dni i jestem nim zachwycony. Do tej pory używałem wielu tanich gogli wirtualnej rzeczywistości i wszystkie z nich miały pewne braki. Część z nich okazywała się niewygodna, inne nie miały przycisku niezbędnego do nawigacji. Wiele tego typu okularów charakteryzowało się też skandalicznie kiepską jakością wykonania. Przykładowo, w niektórych tanich cardboardach klapka osłaniająca smartfon jest tak źle spasowana z resztą obudowy, że urządzenie może wypaść z gogli i się stłuc.

Mi VR Play nie ma żadnych wyżej wymienionych wad.

Ta odmiana Cardboarda została przemyślana, dzięki czemu jest to produkt nie tylko unikatowy, ale też doskonale spełniający swoją funkcję. Przede wszystkim, jego plastikowa obudowa została pokryta materiałem. To ciekawy zabieg, dzięki któremu Mi VR Play charakteryzują się jakością wykonania lepszą niż konkurencyjne gogle, ale nie są od nich cięższe. W testowanych goglach mieszczą się smartfony o przekątnej ekranu wynoszącej nie mniej niż 4,7" i nie więcej niż 5,7"/

Mi VR Play (2) class="wp-image-545808"

Wykorzystanie materiału zamiast samego plastiku pozwoliło też na lepsze zabezpieczenie znajdującego się w środku smartfona. Zamiast używanej często plastikowej klapki na zatrzaski zastosowano podwójny zamek błyskawiczny. To tak dobre i genialne w swojej prostocie rozwiązanie, że dziwię się, iż nikt nie wpadł na nie wcześniej. No i nie jest drogie, dzięki czemu jego zastosowanie nie podnosi ceny gogli.

Mi VR Play (5) class="wp-image-545806"

Mi VR Play są naprawdę wygodne, lekkie i w odpowiedni sposób odcinają użytkownika od świata, ale nie tylko to pozytywnie wpływa na komfort korzystania z nich. W wielu tanich cardboardach brakuje przycisku, który odpowiada za wskazywanie konkretnych obiektów i sterowanie wyświetlaną animacją. Wówczas konieczne jest ratowanie się zewnętrznym pilotem lub kontrolerem Bluetooth, który może pełnić funkcję wspomnianego przycisku. Nie jest to jednak zbyt wygodne i tanie rozwiązanie. W Mi VR Play ten problem nie występuje, ponieważ gogle mają wbudowany przycisk. Za to kolejny plus.

Mi VR Play (4) class="wp-image-545805"

Cena, cena i jeszcze raz cena!

Choć Mi VR Play jest gadżetem niezwykle dopracowanym, jego cena jest absurdalnie niska i wynosi mniej niż 15 dol. Oznacza to, że za najlepszy cardboard na rynku trzeba zapłacić zaledwie 60 zł. Tyle kosztują w Polsce zdecydowanie mniej dopracowane konstrukcje. Jasne, trzeba trochę poczekać na dostarczenie paczki z Chin, ale to jedyna niedogodność. Mamy bowiem pewność, że nie zostanie do niej doliczony podatek VAT (wartość poniżej 20 dol.), a sam gadżet nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Bo co miałoby się w nim zepsuć? Nie zawiera on jakiejkolwiek elektroniki i delikatnych elementów.

REKLAMA
dav class="wp-image-545820"

Gdybym miał teraz polecić gogle wirtualnej rzeczywistości, rekomendowałbym wybranie modelu Xiaomi Mi VR Play. To najlepszy Cardboard dostępny na rynku. Co więcej, koszt tego gadżetu jest na tyle niski, że może pozwolić sobie na niego praktycznie każdy. Te gogle to najlepszy sposób na rozpoczęcie swojej przygody z wirtualną rzeczywistością. Oczywiście o ile posiada się smartfon, którego wydajność będzie odpowiednio wysoka do radzenia sobie z tym rozwiązaniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA