REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Tesla Motors zmienia nazwę. Stara nie pasowała do planów firmy

"Tesla", ale już bez "Motors". Firma Elona Muska dokonała właśnie niewielkiej, ale niezwykle wymownej zmiany.

01.02.2017
17:16
tesla wypadek tesla motors
REKLAMA
REKLAMA

Od dziś Tesla Motors oficjalnie rezygnuje w swojej nazwie z drugiego członu. Co zresztą nie jest wielką niespodzianką, biorąc chociażby pod uwagę, że tak samo skrócono już wcześniej nazwę firmy w jej adresie internetowym.

Tesla Motors to teraz Tesla. Dlaczego?

Z prostego powodu. Firma Elona Muska nie jest już tylko i wyłącznie producentem samochodów. I choć te pozostają bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym i najskuteczniejszym marketingowo produktem Tesli, to w jej planach pozostają jedynie jednym z kilku elementów układanki.

Pozostałe ma dołożyć m.in. SolarCity, które - za zgodą akcjonariuszy uzyskaną pod koniec zeszłego roku - stało się częścią Tesli.

Czym więc teraz będzie Tesla?

W zasadzie w planach Tesli nie zmienia się nic - zmiana nazwy jest jedynie odzwierciedleniem podjętych już wcześniej decyzji i przedstawionego przez Elona Muska planu.

Ten obejmuje m.in. stworzenie dachów solarnych (udało się) i wprowadzenie ich do masowej sprzedaży, rozszerzenie oferty motoryzacyjnej, stworzenie systemów w pełni autonomicznej jazdy i wejście na rynek usługowy, poprzez umożliwienie właścicielom Tesli... wynajmowania swoich samochodów innym osobom.

Do tego dochodzi oczywiście budowanie magazynów energii elektrycznej - czy to na potrzeby indywidualnych klientów, czy projektów na skalę o wiele większą.

Więc tak, jak najbardziej jest tu miejsce na samochody, w tym i wyczekiwany przez wielu Model 3. Ale żeby wizja Muska mogła się spełnić, firma nie może się ograniczyć wyłącznie do nich.

REKLAMA

Cóż, witaj Teslo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA