1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Bezpieczeństwo

Unia Europejska zmieni wymogi dotyczące przetwarzania danych osobowych, ale jest jeszcze czas, by się do nich dostosować

Lokowanie produktu

Unia Europejska wprowadza nowe regulacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w firmach. Wychodząc temu naprzeciw SAS Polska organizuje konferencję SAS Data Management Roadshow 2017, podczas której będzie mowa o wykorzystaniu technologii analitycznych do zarządzania danymi  w organizacji zgodnie z nowymi regulacjami.

28.02.2017
13:19
SAS Data Management Roadshow 2017

Zarządzanie zbieranymi danymi osobowymi to bardzo odpowiedzialne zadanie. Firma musi chronić prywatne informacje o swoich klientach nie tylko dlatego, że wymaga tego zaufanie jakim została obdarzona, ale też ze względu na przepisy to regulujące.

Unia Europejska wprowadzi nowe regulacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Nowe regulacje wejdą w życie już w maju 2018 roku, czyli za nieco ponad rok. Mogłoby się wydawać, że zostało jeszcze wiele czasu, ale wdrożenie w przedsiębiorstwie odpowiednich standardów przetwarzania danych może być procesem trudnym i długotrwałym.

Warto już teraz przyjrzeć się tej kwestii i rozpocząć przygotowania do wprowadzenia zmian, jeśli takie okażą się potrzebne. Im wcześniej firma zacznie przygotowanie do modernizacji z myślą o nowych regulacjach, tym większa szansa na to, by wszystko zostało przygotowane na czas i bez stresu.

W tym celu warto przyjrzeć się technologiom data management, które są istotne przy zapewnianiu zgodności systemów informatycznych w firmie z przepisami o ochronie danych.

Dzięki nim można w zgodzie z zasadami GDPR (General Data Protection Regulation):

 • identyfikować dane osobowe użytkowników;
 • analizować przepływ danych;
 • definiować zasady zarządzania danymi;
 • regulować dostęp do danych;
 • zarządzać incydentami.

SAS Data Management Roadshow 2017 - spotkanie organizowane przez SAS Polska.

Zarządzanie danymi w świetle nowych regulacji prawnych Unii Europejskiej to temat przewodni konferencji SAS Polska zaplanowanej na 9 marca 2017 roku.

Podczas konferencji SAS Data Management Roadshow 2017 będą poruszane różne zagadnienia związane z przetwarzaniem danych i bezpieczeństwem informacji.

Wśród tematów, które będą omawiane na spotkaniu warto wyszczególnić:

 • Jakie są założenia GDPR (General Data Protection Regulation)?
 • W jaki sposób dostosować ekosystem danych, aby był zgodny z nowymi dyrektywami UE?
 • Jak wdrożyć strategię zarządzania danymi w kontekście danych osobowych?

Kto powinien wziąć udział w SAS Data Management Roadshow 2017?

SAS Polska zaprasza na organizowane przez siebie wydarzenie przede wszystkim osoby, które zajmują się bezpieczeństwem danych w przedsiębiorstwach. Wśród nich wymieniani są:

 • członkowie zarządu odpowiedzialni za IT i kontroling;
 • dyrektorzy działów compliance, bezpieczeństwa, IT oraz analiz danych;
 • analitycy i architekci systemów hurtowni danych, środowisk analitycznych i systemów wsparcia podejmowania decyzji;
 • specjaliści zajmujący się ochroną danych osobowych oraz zagadnieniami data governance.

Konferencja SAS Data Management Roadshow 2017 odbędzie się 9 marca 2017 roku w SAS Innovation Hub, które mieści się przy ul. Gdańskiej 27/31 w Warszawie. Na wydarzenie trzeba się zarejestrować na stronie sas.com. Tam można znaleźć też pozostałe informacje na temat spotkania.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze