REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Każdy może przetestować polską grę Realpolitiks! Strategia doczekała się dema z Rosją Putina i RFN Merkel

Wielka powierzchniowo, zmilitaryzowana Rosja Putina czy zagęszczone, konsolidacyjne, nowoczesne Niemcy Merkel? Wersja demonstracyjna gry Realpolitiks jest już możliwa do pobrania, a w niej szansa objęcia steru jednego z tych dwóch państw.

09.02.2017
19:07
Każdy może przetestować Realpolitiks - polską grę strategiczną!
REKLAMA
REKLAMA

Polacy to gracze o jasno określonych gustach. Poza grami sportowymi oraz tytułami akcji, które uwielbia każdy zachodni odbiorca, szczególnie upodobaliśmy sobie produkcje cRPG oraz strategie. W tym pierwszym obszarze już odnieśliśmy międzynarodowy sukces. Mówię oczywiście o trzecim Wiedźminie. Co do strategii, wciąż czekamy na nasze wybitne dzieło. Może będzie nim właśnie Realpolitiks?

Realpolitiks to poważna gra strategiczna od polskiego studia Jujubee.

Jujubee to twórcy gier z siedzibą w moich kochanych Katowicach. Studio ma na swoim koncie kilka gier mobilnych: Flashout 3D, Flashout 2, Take Off - The Flight Simulator oraz Spellcrafter. Do tego pracuje nad dwoma poważnymi, stacjonarnymi produkcjami dla komputerów.

Jedną z nich jest strategia Realpolitiks. Kolejną Kursk, o którym ostatnio jak gdyby ciszej. Bardzo niedobrze, bo już sam pomysł na „pierwszą na świecie grę dokumentalną” sprawia, że Kursk znajduje się w obrębie zainteresowania branżowych mediów. Trzymam więc kciuki za to, że wstępna data premiery zarysowana na drugą połowę 2017 roku wciąż jest aktualna.

kursk class="wp-image-543755"

W przeciwieństwie do Kurska, Realpolitiks pojawi się na sklepowych półkach już 16 lutego 2017 roku.

Realpolitiks to gra silnie inspirowana „wielkimi strategiami” takimi jak kapitalna Europa Universalis czy (zbyt trudne dla mnie) Hearts of Iron. W przeciwieństwie do powyższych tytułów, Realpolitiks koncentruje się na zarządzaniu państwem w najnowszym, współczesnym XXI wieku. Realpolitiks ma odróżniać od powyższych gier także większa przystępność.

Wcale nie musi to jednak oznaczać, że dostaniemy produkt wybrakowany. Twórcy obiecują, że gracz wybierający jedno z mnóstwa państw otrzyma wszystkie instrumenty współczesnej rywalizacji. Z konkurentami będziemy ścierać się na płaszczyźnie zbrojnej, ale również polityczno-dyplomatycznej oraz ekonomicznej. Może być naprawdę ciekawie.

Realpolitiks 6 class="wp-image-543758"

Bardzo mi się podoba, że Realpolitiks ma stawiać graczy przed najnowszymi problemami współczesnego świata. Nad Europą zawiśnie widmo rozpadu Unii Europejskiej, z kolei islamski terroryzm będzie zagrożeniem na skalę światową. Do tego dostaniemy możliwość decydowania o ustroju (demokracja, autorytaryzm, dyktatura), a także dostaniemy bardzo uproszczone narzędzia wpływu na wewnętrzną politykę kraju.

Jujubee jest na tyle pewne swojego produktu, że opublikowało demo Realpolitiks przed premierą gry.

Wersję demonstracyjną strategii rozgrywanej w XXI można pobrać za pomocą platformy cyfrowej dystrybucji Steam, wchodząc na oficjalny profil gry. W momencie pisania tego tekstu demo nie jest jeszcze aktywne, ale Jujubee obiecuje, że zmieni się to w ciągu następnych kilkudziesięciu minut.

Realpolitiks merkel class="wp-image-543764"
REKLAMA

Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać. Nie tylko dlatego, że to polska gra. Jestem po prostu wielkim fanem strategii. O ile gry akcji wolę rozgrywać na konsoli, tak nigdy nie pogardzę długą, kilkugodzinną sesją z nową Europą Universalis czy Cywilizacją. Jeżeli Realpolitiks będzie chociaż w połowie tak dobre, szykuje się nam naprawdę przyjemny tytuł.

No i przede wszystkim - Realpolitiks pojawi się jednocześnie na systemach Windows, Linux oraz MacOS. Cieszę się zwłaszcza z tego ostatniego. Zawsze dobrze mieć pod ręką dobrą strategię na MacBooku do pracy. Nie to, żebym wymigiwał się od pisania tekstów…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA