REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Szukasz idealnego pomysłu na romantyczny, walentynkowy wieczór? Dwa słowa - Pokemon Go

Zima na północnej półkuli nie sprzyja zabawie w Pokemon GO. Ciężko czerpać przyjemność z gry na smartfonie poza domem, gdy odmarzają palce. Niantic zachęca jednak graczy do tego, by mimo wszystko w tygodniu poprzedzającym Walentynki wyprowadzili swoich wirtualnych pupili na spacer.

08.02.2017
19:30
Pokemon GO na Walentynki event
REKLAMA
REKLAMA

W grze Pokemon GO już kilkukrotnie organizowane były specjalne eventy. Przez krótki okres gracze mogli zdobyć dodatkowe bonusy i mieli większą szansę na spotkanie konkretnych stworków.

Do tej pory było już kilka takich wydarzeń.

Podczas Halloween znacznie łatwiej było spotkać Pokemony-duchy, w Święta Bożego Narodzenia można było złapać Pikachu w czapce Świętego Mikołaja. Po nowym roku na każdym rogu czaiły się na graczy tzw. startery, czyli Bulbasaury, Charmandery i Squirtle wraz ze swoimi ewolucjami.

Takie eventy wiązały się często z innymi bonusami. Gracze mogli zdobywać więcej punktów doświadczenia, wabiki działały dłużej i można było szybciej zdobyć Candy potrzebne do ewolucji i zwiększania poziom doświadczenia swoim podopiecznych. W tym roku najwyraźniej organizowane będę podobne akcje.

Lada moment rusza event w Pokemon GO na Walentynki.

Ku rozczarowaniu wielu graczy Niantic nie przygotowało żadnych bonusów z okazji chińskiego nowego roku. Nie było to jednak ogromnym zaskoczeniem, bo chociaż to gra azjatycka, to pochodzi z Japonii. Chińczycy wyprosili Pokemony ze swojego kraju. Nic dziwnego, że Niantic z eventami celuje w zachodniego odbiorcę.

Po świętowaniu Halloween, Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Pokemon GO przyszła kolej na Walentynki. Niantic zapowiedziało dzisiaj, czego mogą spodziewać się gracze w nadchodzącym tygodniu. Event startuje już dziś o 20:00 polskiego i potrwa przez 7 dni aż 15 lutego - również do 20:00.

Pokemon GO na Walentynki event class="wp-image-543582"

Pokemon GO na Walentynki - jakie bonusy przygotowało Niantic?

Niantic zapowiada, że w Pokemon GO na Walentynki ułatwi zdobywanie Candy, a rzadko spotykane stworki będą się częściej pojawiać na mapie.

Będzie to też większa szansa na to, by z jajek wykluły się wybrane kindermony, czyli dziecięce formy kilku Pokemonów z pierwszej generacji.

Jakie Pokemony będzie łatwiej złapać w Walentynki?

Dzięki temu gracze, którzy ciągle nie zdobyli takich Pokemonów jak Chansey i Clefable (oraz innych o różowym kolorze), będą mieli większą szansę je złapać. Z jajek zaś częściej będą się wykluwać Cleffa, Igglybuff i Smoochum.

Podwojona zostanie też liczba zdobywanych Candy za łapanie, wykluwanie i transferowanie stworków do profesora. Dotyczy to też candy zdobywanych za spacerowanie z wybranym stworkiem oznaczonym przez gracza jako Buddy.

Ostatnią nowością w Pokemon GO na Walentynki jest wydłużenie czasu działania wabików - i to nie byle jakie. Lure Module będzie działał nie 30 minut, a... 6 godzin. To świetna wiadomość biorąc pod uwagę pogodę.

REKLAMA

To wręcz idealny bonus na romantyczny Walentynkowy wieczór we dwoje! Pod warunkiem, że znajdziecie Poke Stop obok domu...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA