REKLAMA

Pakiet Office na Maca + Touch Bar? Strach pomyśleć, co wyniknie z takiego połączenia

„Nie mogę się doczekać, kiedy w pakiecie Office na Maca pojawi się obsługa Touch Bara!” – powiedział nikt nigdy. Gigant z Redmond chyba zdaje sobie sprawę z nikłego zapotrzebowania, bo dopiero teraz, kilka miesięcy od premiery nowych MacBooków, zaczyna wdrażać nowe funkcje.

08.02.2017 13.33
Office na Maca w końcu z obsługą Touch Bara
REKLAMA
REKLAMA

Touch Bar to – obok decyzji o kastracji z portów innych niż Thunderbolt 3 – najbardziej kontrowersyjny element nowych MacBooków Pro. Wizja Apple’a na dotykowy pasek pod ekranem dzieli nie tylko użytkowników, ale też… producentów oprogramowania, sądząc po tym, jak wolno im idzie wprowadzanie do swoich produktów obsługi OLED-owego interfejsu.

Niespiesznie do grona producentów wspierających Touch Bara dołącza Microsoft.

Choć plany odnośnie nowej funkcjonalności w pakiecie Office pojawiły się już w październiku minionego roku, dopiero teraz, w lutowej aktualizacji, użytkownicy Office’a na Maca zyskają wsparcie dla paska Touch Bar. Jest tylko jeden haczyk. Aktualizacja dotyczy wyłącznie programu Insider dla Office for Mac.

Ile czasu upłynie, nim nowe możliwości pakietu Office trafią do wszystkich posiadaczy MacBooków Pro 2016? Nie wiadomo.

Co potrafi Touch Bar w pakiecie Office na Maca?

Naturalnie wszystko zależy od konkretnego programu. W Outlooku Touch Bar ma wyświetlać widok dnia z zapisanymi wydarzeniami, a podczas pisania maila wyświetli ostatnio używane załączniki. Jednym dotknięciem uruchomimy Skype for Business. W PowerPoint Touch Bar umożliwi szybki podgląd wszystkich slajdów prezentacji. W Excelu - pozwoli na szybki dostęp do ostatnio używanych funkcji i pól.

Najciekawiej (z mojej perspektywy) prezentuje się dodatek dla Worda, który pozwoli przełączyć się w „Focus mode”, kompletnie usuwając z ekranu wstążkę i przenosząc pasek narzędzi na pasek Touch Bar. Dzięki temu Word zyska namiastkę pisania „distraction free”.

Obsługa Touch Bara nie uratuje pakietu Office na Maca.

Kompatybilność z najnowszymi laptopami Apple, kiedy w końcu trafi do wszystkich użytkowników, nie zmieni tego, że Office na Maca nadal pozostaje programem zwyczajnie fatalnym. Wielu użytkowników komputerów z mac OS powie wam, że programy pakietu Office to absolutnie jedyne aplikacje, które sprawiają na Macach problemy.

Nawet wewnątrz naszej redakcji panuje pełna zgoda co do tego, że posiadając Maca, lepiej trzymać się jak najdalej od pakietu Office. Stąd Macowa część redakcji w 100% użytkuje iA Writera, a w sytuacjach kryzysowych pozostaje świetne, apple’owskie Pages.

Ze świata dociera też mnóstwo sygnałów o tym, że sam pasek Touch Bar pozostawia wiele do życzenia i pomimo rozlicznych aktualizacji systemu od dnia premiery nowych MacBooków, nadal potrafi sprawiać problemy.

Co się stanie, kiedy połączyć najbardziej wadliwy z programów na Maca z najbardziej wadliwym elementem nowych MacBooków?

Odpowiedź na to pytanie pozostawię waszej wyobraźni.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA