REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy YouTube jest... cały czarny! To największa wizualna zmiana platformy od lat

Google właśnie przebudowało platformę YouTube, aby ta odpowiadała duchowi nowoczesnego Material Design. Jest o wiele bardziej czytelnie. Jest płasko. Jest elegancko oraz nowocześnie. No i przede wszystkim - pojawił się tryb nocny!

16.02.2017
15:52
YouTube – pojawił się tryb nocny!
REKLAMA
REKLAMA

Wszyscy doskonale znamy ten ekran. Pomimo wielu usprawnień i drobnych poprawek, platforma YouTube od dłuższego czasu nie przeszła żadnej drastycznej wizualnej zmiany. Aż do teraz.

Zrzut ekranu 2017-02-16 o 14.46.32 class="wp-image-545050"

Tak wygląda nowy YouTube z włączonym trybem nocnym. Różnice są gigantyczne. Sprawdzamy, co dokładnie zmieniło się po najnowszej aktualizacji największej platformy wideo w Internecie.

YouTube tryb nocny material design14 class="wp-image-545042"

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to zdecydowanie lepsza czytelność. Google dostosował YouTube'a do ducha Material Design. Witryna jest bardziej płaska i elegancka, a prześwity stały się większe. Dzięki temu proponowanych pozycji jest mniej, ale są lepiej wyeksponowane. Czyli popularni twórcy na YT mają powód do radości.

YouTube tryb nocny material design class="wp-image-545051"

Cieszyć mogą się również aktywni komentatorzy. Drzewka rozmów zyskały na prześwicie, czytelności oraz klarowności. Kto wie,  może sama jakość komentarzy również na tym zyska...

YouTube tryb nocny material design5 class="wp-image-545040"

Jeżeli chodzi o ekran odtwarzacza, zasadnicza zmiana jest jedna. Zniknął pasek pokazujący stosunek negatywnych łapek do łapek pozytywnych. W zamian o wiele silniej został wyeksponowany przycisk subskrybcji. Ten odznacza się zwłaszcza na czarnym tle.

YouTube tryb nocny material design10 class="wp-image-545032"

Będąc przy czarnym tle - to zupełnie nowy, długo oczekiwany tryb nocny. Można włączyć go po kliknięciu w ikonkę swojego profilu, gdzie znajdziemy również inne ciekawe opcje - język serwisu oraz domyślny język odtwarzanych filmów. Przydatne.

YouTube tryb nocny material design4 class="wp-image-545039"

Co świetne, nowa wersja platformy YouTube nie gryzie się ze starymi pluginami. Moja nakładka umożliwiająca auto-powtarzanie klipu działa bez zarzutów. Chociaż oczywiście mocno odznacza się na tle ciemnego trybu nocnego. Autorów pluginów czeka teraz wiele pracy, aby dostosować swoje narzędzia do nowego wyglądu.

YouTube tryb nocny material design16 class="wp-image-545037"

Póki co jedyne, co przeszkadza mi w trybie nocnym, to zakładka playlist. Na czarnym tle ta jest o wiele mniej czytelna. Ciekawi mnie, czy Google w jakiś sposób rozwiąże ten problem.

YouTube tryb nocny material design21 class="wp-image-545029"

Jeżeli nie podoba się wam nowa, utrzymana w duchu Material Design wersja platformy YouTube, zawsze możecie wrócić do starego wyglądu. Tradycjonaliści zrobią to klikając w okno swojego profilu, lub korzystając z ikonki umieszczonej w lewym dolnym rogu.

YouTube tryb nocny material design12 class="wp-image-545035"

Nie jestem pewien, czy można uznać to za nowość - raczej delikatny lifting - ale na ekranie informacji kanału wszystkie odnośniki do zewnętrznych witryn oraz serwisów społecznościowych zostały ładnie zgrupowane w gustowny, chociaż średnio widoczny panel nachodzący na grafikę kanału.

YouTube tryb nocny material design20 class="wp-image-545028"

Aby włączyć nową wersję YouTube, trzeba uruchomić przeglądarkę Chrome, a następnie włączyć konsolę deweloperską. Na Windows zrobimy to za pomocą klawisza F12. Na MacOS kombinacją Cmd+Opt/Alt+I.

Po otwarciu okna narzędzi wybieramy zakładkę konsoli, a następnie wklejamy komendę: document.cookie="PREF=f6=4;path=/;domain=.youtube.com" zatwierdzając ją enterem.

YouTube tryb nocny material design11 class="wp-image-545034"

Teraz wystarczy odświeżyć stronę i gotowe!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA