REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak się zmieniły Mapy Google. W nowej wersji mniej klikania, by dotrzeć do informacji

Mapy Google na Androida właśnie dostają aktualizację z odświeżonym interfejsem. Google dodaje trzy zakładki, które pozwolą szybciej dotrzeć do potrzebnych informacji.

06.02.2017
19:31
Nowe Mapy Google to mniej klikania, by dotrzeć do informacji
REKLAMA
REKLAMA

Mapy Google już od dawna nie są samymi tylko mapami. Dziś ta aplikacja pełni kilka innych, ważnych funkcji. Po pierwsze, Mapy Google to bardzo udana nawigacja, która najlepiej na rynku potrafi przewidzieć godzinę dotarcia do miejsca docelowego.

Po drugie, Google od dłuższego czasu pracuje nad tym, by Mapy zawierały jak najdokładniejsze dane odnośnie komunikacji miejskiej. Po trzecie, jak to u Google'a, Mapy są także wyszukiwarką. W tym wypadku wyszukiwarką miejsc, lokali, restauracji, stacji benzynowych, itd.

Nowa wersja Map Google ułatwi korzystanie z tych trzech funkcji.

Nowa wersja aplikacji Google Maps na Androida zawiera odświeżony interfejs. Bez obaw, nie ma tu żadnej rewolucji. U dołu znajdziemy nowy pasek podzielony na trzy zakładki: miejsca, nawigację i komunikację miejską. Każda zakładka ma za zadanie dostarczyć najważniejsze informacje z danej kategorii.

mapy google aktualizacja class="wp-image-543136"

Po przesunięciu paska z zakładkami w górę, widzimy zawartość danej kategorii. I tak, zakładka miejsca podsunie nam restauracje godne polecenia (z podziałem na dobre, tanie, biznesowe), dla lokalizacji w której jesteśmy, bądź dla wybranego miejsca na świecie. Do tego mamy listy innych ważnych miejsc: stacji benzynowych, aptek, bankomatów, etc.

mapy google aktualizacja class="wp-image-543137"

Druga zakładka to miejsca dla kierowców. Znajdziemy w niej szacowany czas przyjazdu do domu i do pracy, jeśli zapisaliśmy w Google te lokalizacje. Do tego aplikacja podaje w formie karty informacje o natężeniu ruchu w okolicy. Niżej mamy przycisk szybkiego przejścia do nawigacji.

mapy google aktualizacja class="wp-image-543138"

Trzecia zakładka to dane o komunikacji miejskiej. Ponownie, jeśli mamy zapisany adres domowy lub do pracy, aplikacja od razu poda opcję dojazdu do tych miejsc oraz czas odjazdu tramwaju lub autobusu. Działa to automatycznie dla każdej aplikacji, w której włączymy aplikację. Z kolei niżej widzimy rozkład jazdy dla przystanków/stacji, które są najbliżej nas.

I to tyle! Pozornie niewielka zmiana, która wygląda na przemyślaną.

REKLAMA

Zakładki powinny dostarczyć tych informacji o ruchu i lokacjach, których akurat potrzebujemy.

Jak informuje oficjalny blog Google, proces aktualizacji już ruszył, natomiast bardzo możliwe, że nie widzisz jeszcze aktualizacji, podobnie jak ja. To dość naturalne, bowiem Google ma w zwyczaju udostępniać aktualizacje turami. Zazwyczaj nowości zostają udostępnione w ciągu 24 godzin od zapowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA