REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To rozszerzenie dla Chrome’a daje dostęp do ukrytych kategorii Netfliksa

Jeżeli też uważasz, że wybór kategorii na Netfliksie jest zbyt ograniczony, sprawdź nowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome.

08.02.2017
12:56
Netflix ukryte kategorie
REKLAMA
REKLAMA

Netflix kryje przed użytkownikami wiele tajemnic, których domyślnie nie widać w prostym interfejsie tej usługi. Przykładowo, jeśli korzystasz z Netfliksa za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze, możesz wcisnąć skrót klawiszowy CTRL+alt+shift+D, a zobaczysz panel ze statystykami odnośnie wideo (np. bitrate, czy szybkość buforowania).

Inne panele kryją się pod skrótami CTRL+alt+shift+S, CTRL+alt+shift+L i alt+shift+strzałka w lewo.

Nie każdy wie, że Netflix ma mnóstwo ukrytych kategorii

Lista kategorii Netfliksa jest obszerna, ponieważ większość głównych kategorii kryje podkategorie. Jak się okazuje, jest to jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, ponieważ część kategorii… nie jest dostępna z żadnego menu.

Netflix ukryte kategorie class="wp-image-543182"

Każda kategoria ma własny numer, który można wprowadzić w adresie strony. Przykładowo, pod adresem netflix.com/browse/genre/52858 znajdziemy ukrytą kategorię „Epopeje” (w jeżyku angielskim jest to „Epics”).

Do niedawna jedynym sposobem na dostanie się do niewidocznych kategorii była edycja paska adresu. Niewiele osób to robiło, ponieważ metoda nie należy do wygodnych, a poza tym wymaga zapamiętania kodu kategorii.

Rozszerzenie do Chrome’a pokazuje wszystkie ukryte kategorie Netfliksa.

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie kategorie Netfliksa, możesz skorzystać z nowego rozszerzenia do Chrome’a. Nosi ono nazwę Netflix Categories i można je zainstalować z Chrome Web Store.

Netflix ukryte kategorie class="wp-image-543181"

Dodatek jest dostępny obok innych rozszerzeń, a po kliknięciu ikony z logo „N” widzimy przykładową listę ulubionych kategorii, na których znajdują się m.in. filmy o sztukach walki.

U góry listy znajdziemy wyszukiwarkę, a u dołu przycisk „All Categories”, który pokazuje nam przeogromną listę, na której znajdziemy ponad 200 (!) kategorii.

Są tu takie perełki jak „horrory klasy B”, „horrory o zombie”, „filmy noir”, czy „filmy skandynawskie”.

Żadna z tych kategorii nie jest dostępna z poziomu menu Netfliksa.

Netflix ukryte kategorie class="wp-image-543180"

Rozszerzenie jest w języku angielskim, choć po wejściu do konkretnej ukrytej kategorii Netflix wyświetla polską nazwę. Niestety, jeśli liczysz, że rozszerzenie w magiczny sposób powiększy polską bazę dostępnych materiałów, to przygotuj się na rozczarowanie.

Ukryte kategorie zawierają o wiele bardziej doprecyzowane zwroty, ale nie znajdziemy w nich żadnych materiałów, które nie byłyby dostępne w podstawowych kategoriach. Z tego względu część kategorii widocznych w rozszerzeniu jest zupełnie pusta w polskiej wersji Netfliksa.

REKLAMA

Przykładowo, w kategorii "Filmy nieme" nie tylko nie usłyszymy żadnego dzieła, ale również go nie zobaczymy. Kategoria jest zupełnie pusta w polskiej wersji Netfliksa.

Jeśli korzystasz z Netfliksa, warto pobawić się chwilę dodatkiem. Jeśli nie przypadną ci do gustu „Satanistyczne historie”, to może rozkochasz się w „Filmach dokumentalnych na temat duchowości”, albo chociaż w „Filmach o koszykówce”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA