REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jest rekord. Za jednego gracza CS:GO zapłacili pół miliona dolarów

Portal Dot Esports, powołując się na źródła bliskie FaZe podaje, że organizacja ta wydała właśnie pół miliona dolarów na zakup młodego Nikoli „Niko” Kovača. Jeśli chodzi o CS:GO, jest to najdroższy transfer w historii tej gry.

14.02.2017
17:18
Najdroższy transfer w historii CS:GO
REKLAMA
REKLAMA

Najdroższy transfer w historii CS:GO


Niko zwrócił na siebie uwagę w zeszłym roku. To właśnie wtedy znalazł się na 11. miejscu w rankingu najlepszych graczy CS:GO na świecie, przygotowanym przez HLTV. Analitycy i komentatorzy rozgrywek bardzo często wymieniali ksywkę młodego Bośniaka, umieszczając go w swoich prywatnych rankingach najlepszych graczy CS:GO na świecie. Niko nie ma sobie równych w obsłudze desert eagle’a, doskonale radzi sobie też z karabinami, AWP, a jeśli trzeba, potrafi też przejąć dowodzenie w danej rundzie.

Jego indywidualne zagrania nie raz ratowały jego drużynę przed przegraną rundy, a czasem całego meczu. No i nie zapominajmy, że fenomenalny poziom swoich umiejętności był w stanie zaprezentować grając dla mousesports – drużyny, która od dawna nie jest zaliczana do pierwszej piątki. Teraz ma grać się mu jeszcze lepiej.

Pół miliona za gracza to mniej, niż się wam wydaje.

FaZe wykupiło Niko od mousesports za pół miliona dolarów. Biorąc pod uwagę, że amerykańska organizacja ma całkiem niezłą renomę na scenie Call of Duty, a przez to – całkiem niezły budżet, 500 tys. dol. nie jest dla nich ogromnym wydatkiem.

Zresztą może to duża suma, jeśli chodzi o Counter-Strike: Global Offensive, ale pamiętajmy jednak, że w takim League of Legends, taka kwota nie przebiłaby się nawet na stronę główną. W LoL-u niektóre transfery potrafią kosztować organizacje prawie 8 mln dol.!

FaZe zdaje się również dokładnie wiedzieć co robi. Organizacja kupiła sobie bardzo obiecujących zawodników do swojej drużyny CS:GO. Do tego mają też Roberta „RobbaNa” Dahlströma, który z fenomenalnego gracza zmienił się w trenera.

Połączenie młodych, utalentowanych graczy z doświadczonym coachem to doskonała kombinacja. RobbaN ma zresztą na swoim koncie fenomenalne wyniki z czasów, w których grał w SK Gaming, czy NiP.

REKLAMA

Niko z nową drużyną zagra na IEM Katowice 2017!


Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak Niko poradzi sobie w nowym, teoretycznie lepszym środowisku. Na szczęście nie muszę czekać zbyt długo. FaZe Clan weźmie udział w rozgrywkach IEM Katowice 2017, gdzie Niko zmierzy się ponownie z naszą "Złotą Piątką" z Virtus.pro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA