Sprzęt  / Artykuł

BMW umie bawić się klockami. Zobacz niezwykły motocykl inspirowany LEGO

Nie ma nic nowego w tym, że LEGO tworzy zestawy na podstawie istniejących pojazdów. A co powiesz na to, że BMW stworzyło futurystyczny motocykl na podstawie zestawu LEGO?

Z LEGO podobno się nie wyrasta. Jest tylko okres przejściowy, kiedy już nie za bardzo wypada kupować sobie klocków, a jeszcze nie ma się juniora, któremu można kupić taki zestaw. A następnie oczywiście „pomóc” go złożyć.

Jeśli należysz do takich maniaków klocków, z pewnością spodoba ci się inicjatywa LEGO i BMW.

Zróbmy koncepcyjny model pojazdu na podstawie modelu LEGO stworzonego na podstawie prawdziwego modelu motocykla.

Motocykl BMW na podstawie zestawu Lego Technic

LEGO Technic 42063 to zestaw, który odwzorowuje motocykl enduro BMW R 1200 GS Adventure. Jak na porządny zestaw serii Technic przystało, model z klocków LEGO ma działający układ kierowniczy, stabilizowane zawieszenie z przodu i z tyłu, dwucylindrowy silnik bokser z ruchomymi tłokami, wał napędowy, czy w końcu otwierane pojemniki i rozkładaną nóżkę.

Motocykl BMW na podstawie zestawu Lego Technic

Zestawy LEGO Technic najczęściej pozwalają na zbudowanie alternatywnego modelu z tych samych klocków. Tak też jest w przypadku wspomnianego wyżej zestawu, który umożliwia zbudowanie koncepcyjnego modelu motocykla przyszłości Hover Ride. Jest to model fikcyjnego lewitującego środka transportu.

BMW potrafi bawić się klockami.

Motocykl BMW na podstawie zestawu Lego Technic

Zespół BMW Motorrad postanowił zrobić rzecz niezwykłą, którą jest odwrócenie procesu powstawania zestawów LEGO. Inżynierowie wzięli na warsztat futurystyczny model z klocków i opracowali na jego podstawie taki sam motocykl przyszłości, tyle że w skali 1:1.

W ten sposób powstał koncepcyjny model zbudowany z prawdziwych części, z którymi na co dzień pracuje BMW. Mamy więc charakterystyczne owiewki, siedzisko, wydech i elementy nadwozia. Co więcej, mamy nawet silnik w układzie boxer, przeniesiony z modelu.

Model można zobaczyć w ojczyźnie klocków LEGO.

Motocykl BMW na podstawie zestawu Lego Technic

Prawdziwy model Hover Ride wykonany przez BMW został pokazany wczoraj w Kopenhadze, a teraz będzie atrakcją kilku imprez LEGO odbywających się w Danii, po czym trafi do muzeum motoryzacji BMW Welt w Monachium.

To świetna inicjatywa zespołów LEGO i BMW. Kto z nas nie marzył w młodości, żeby zobaczyć na żywo model, który właśnie stworzył z klocków LEGO?

Teraz będzie to możliwe. Jestem przekonany, że ten projekt wywoła wielki uśmiech na niejednej twarzy. Świetne zagranie PR-owe zespołów BMW i LEGO, a jednocześnie naprawdę ciekawa i bardzo pozytywna akcja.

I szkoda tylko, że koncepcyjny model BMW w rzeczywistości nie lata. Na takie rozwiązania jeszcze trochę musimy poczekać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst