REKLAMA

Telewizory cienkie jak tapeta i dużo robotów, czyli 7 najciekawszych produktów LG z InnoFest 2017

Właśnie wróciłem z LG InnoFest 2017, gdzie koreański producent pokazał, co ma w zanadrzu na 2017 rok. Oto 7 najciekawszych sprzętów, które LG pokazało na swojej imprezie.

17.02.2017 16.01
LG Innofest 2017 - telewizor cienki jak tapeta i dużo robotów
REKLAMA
REKLAMA

1. LG PJ9, czyli głośnik, który lewituje

W 2017 roku na rynku pojawi się wiele bezprzewodowych głośników Bluetooth od LG. Spośród dwóch głównych serii - PH oraz PJ - zdecydowanie wyróżnia się model PJ9, który unosi się w powietrzu.

Niewielki, wielokierunkowy, 360-stopniowy głośnik obraca się kilka centymetrów nad podstawą, która jest jednocześnie subwooferem. Bateria urządzenia wystarcza na 10 godzin bezprzewodowej pracy. Po tym czasie głośnik opada na bazę, automatycznie rozpoczyna bezprzewodowe ładowanie, a następnie znów zaczyna lewitować. Urządzenie spełnia certyfikat IPX71, czyli z powodzeniem można go używać również na dworze.

2. Hub Robot, czyli centrum inteligentnego domu

Kolejną nowością od LG jest Hub Robot, który ma zarządzać inteligentnymi sprzętami w naszym domu. Po sparowaniu z urządzeniami LG (np. inteligentnym klimatyzatorem lub telewizorem), możemy sterować tymi sprzętami przy pomocy komend głosowych. LG Hub Robot wykorzystuję asystentkę głosową Amazon Alexa, co oznacza, że możliwości są naprawdę duże... tyle, że nie w Polsce. Alexa nadal nie obsługuje języka polskiego.

Nie jestem przekonany co formy robota, choć to oczywiście kwestia gustu. Obłe kształty i ekran wyświetlający "oczy" sprawiają, że sprzęt kojarzy się z zabawką. Obawiam się, że taka forma może nie pasować do nowoczesnego salonu.

3. Robotów będzie więcej!

LG podczas InnoFest 2017 pokazało wizję świata przyszłości, pełnego robotów. Już dziś, poza wspomnianym Hubem, mamy kilka innych robotów. Są nimi m.in. odkurzacze, ale także kosiarka, która działą na tej samej zasadzie, a więc sama jeździ po ogrodzie i kosi trawę. Do tego zobaczyliśmy dwa urządzenia powstałe z myślą o lotniskach.

Pierwszym z nich jest Robot Airport Guide, który już pracuje na lotnisku w Seulu. Po pokazaniu boarding passa robot poda nam wszystkie najważniejsze informacje o czasie dojścia do bramki, godzinie otwarcia boardingu, a nawet o pogodzie na miejscu przylotu. Co więcej, robot może nas zaprowadzić pod bramkę.  Kolejnym robotem lotniskowym jest Robot Airport Cleaning, który dzięki czujnikom i kamerom jest w stanie sprzątać wszystkie zakamarki lotniska.

4. Lodówka z Windowsem 10, kamerami, InstaView i Door-in-door

Nowa lodówka LG Smart InstaView Door-in-Door mieści w sobie tyle elektroniki, że mogłaby zawstydzić niejedno smart-urządzenie. Przede wszystkim, mamy tu ogromny, 29-calowy dotykowy ekran, na którym możemy korzystać z pełnej wersji Windowsa 10. Tym samym na lodówce możemy włączyć YouTube lub inny serwis VOD i np. oglądać wideo podczas gotowania. LG daje też mnóstwo dodatkowych opcji, takich jak kontrola daty ważności produktów, listy zakupów, czy karteczki z przypomnieniami. Hej, w końcu to Windows!

Mnie Windows nie do końca przekonał, ale lodówka ma też inne, znacznie ciekawsze funkcje. Po podwójnym zapukanie w ekran staje się on przezroczysty, dzięki czemu widzimy wnętrze lodówki bez potrzeby otwierania drzwiczek. To rozwiązanie ma sens, bo przecież wszystkim zdarza się otworzyć lodówkę, rzucić okiem na zawartość, po czym po prostu ją zamknąć bez wyjmowania czegokolwiek. Zimne powietrze ucieka z lodówki, co powoduje straty energii. Dzieki InstaView nie mamy takich strat.

Kolejna nowość to kamera szerokokątna, dzięki której możemy podejrzeć zawartość lodówki... na smartfonie. Na przykład będąc w sklepie. To przydatna funkcja dla osób, które podczas zakupów nigdy nie pamiętają, co mają w lodówce. Do tego mamy cały szereg bardziej klasycznych technologii, czyli np. oczyszczanie powietrza wewnątrz lodówki, optymalizację poziomu wilgotności, czy uszczelnianie szuflady na warzywa, by zachować świeżość.

5. Dwie pralki w jednej

W 2017 roku LG będzie kontynuować swoją linię pralek Twin Wash. Pralki tej serii mają dwa bębny działające niezależnie. To rozwiązanie umożliwia wykonywanie dwóch różnych prań naraz, co jest naprawdę dużą wygodą. W jednym czasie można prać ubrania białe i kolorowe, lub np. jeansy i ubrania z delikatnych materiałów.

Do tego możemy ustawić różne programy dla obu przestrzeni, więc jedna może robić szybkie pranie odświeżające ubrania, a druga może mieć włączony długi program. Daje to sporą oszczędność czasu, a do tego nie powiększa zbytnio wymiarów pralki. Urządzenie jest po prostu nieco wyższe od klasycznych pralek.

6. Soundbar zamiast podstawki telewizora

Na InnoFest 2017 bardzo spodobała mi się koncepcja soundbara SJ8, którym można zastąpić stojak telewizora. Wiele nowych telewizorów ma dość rozłożyste podstawy, co sprawia problemy, kiedy na wąskiej półce chcemy umieścić pod telewizorem soundbar.

Tymczasem soundbar SJ8 w połączeniu z zestawem TV Perfect Fit Kit zastępuje nóżkę telewizora, przez co całość jest dużo bardziej kompaktowa i estetyczna. Zestaw jest kompatybilny z większością telewizorów LG na 2017 rok.

7. OLED TV W, czyli telewizor rodem z przyszłości

Nie ma chyba osoby, na której nowy panel LG OLED TV serii W nie zrobiłby wrażenia. Tzw. "wallpaper TV" ma tylko 2,56 mm grubości przy rozmiarze 65 cali i niewiele więcej przy większej przekątnej 77 cali. Telewizor montuje się na ścienia za pomocną magnetycznych zaczepów.

Całość wygląda niesamowicie futurystycznie. Elektronika telewizora jest ukryta w soundbarze wyposażonym w technologię Dolby Atmos. Ta podstawa łączy się z ekranem za pomocą wąskiego przewodu, który można łatwo zamaskować na ścianie.

Do tego jakość obrazu z nowego panelu OLED, obsługującego cztery standardy HDR jest absolutnie powalająca. OLED TV W7 w wielkości 65 cali pojawi się w Polsce w cenie ok. 30 tys. zł. Większa wersja o przekątnej 77 cali nie trafi na nasz rynek.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA