REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

LG G6 oficjalnie zaprezentowany! Debiutuje z funkcją znaną z Google Pixela

LG G6 oficjalnie zaprezentowany! Smartfon nie ma już przed nami żadnych tajemnic.

26.02.2017
12:58
Lg G6 oficjalnie zaprezentowany
REKLAMA
REKLAMA

[youtube]

LG G6 to nowy sztandarowy smartfon firmy LG. Po kontrowersyjnym modelu G5 wyposażonym w wymienne moduły, LG zrezygnowało z tego pomysłu i zaprezentowało smartfon o jednolitej bryle unibody. To oznacza, że nie wymienimy też akumulatora.

Większy ekran w opakowaniu o tym samym rozmiarze.

Lg G6 oficjalnie zaprezentowany class="wp-image-547301"
LG G6

LG G6 mimo rozmiarów podobnych do poprzednika ma zauważalnie większy ekran LCD FullVision o przekątnej 5,7 cala. Zajmuje on ok. 80 proc. przedniego panelu. Rozdzielczość ekranu to 2880x1440 pikseli (564 ppi), co oznacza nietypowe proporcje 18:9 (2:1). Ekran ma dodatkowo zaokrąglone rogi.

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i jakość obrazu, użytkownicy nie powinni mieć żadnych zastrzeżeń. Wyświetlacz spełnia standard Dolby Vision i obsługuje HDR10.

Obudowa smartfona jest wykonana z aluminium i szkła, a smartfon będzie dostępny w kolorze białym, platynowym i czarnym. Szkło pokrywa również tył urządzenia, choć smartfon wygląda tak, jakby tylna obudowa była wykonana z metalu. Metalowa ramka jest w kilku miejscach przerwana „fugami” kryjącymi anteny. Dodatkowo znajdziemy na niej jack 3,5mm oraz tackę SIM, która kryje również miejsce na kartę micro SD o pojemności do 2 TB.

Na tylnej ściance znajdziemy podwójny obiektyw aparatu i czytnik linii papilarnych.

Specyfikacja nie powinna nikogo zaskoczyć.

Lg G6 oficjalnie zaprezentowany class="wp-image-547304"
LG G6

Przecieki odnośnie specyfikacji okazały się prawdą. LG G6 jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 821. To potężny układ, który obecnie jest jednym z najwydajniejszych na rynku, ale pamiętajmy, że lada moment zadebiutują sprzęty z wydajniejszym Snapdragonem 835.

Procesor wspierają 4 GB pamięci RAM. Smartfon ma też 32 GB pamięci UFS 2.0. Pojemność akumulatora to 3300 mAh i naładujemy go poprzez szybki standard Quick Charge 3.0. Oczywiście nie zabrakło łączności Wi-Fi n/ac, Bluetooth 4.2 BLE, NFC i USB-C. Urządzenie  jest też wodoodporne i spełnia certyfikat IP68.

Smartfon działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z nową autorską nakładką LG UX 6.0.

Smartfon będzie też wyposażony w 32-bitowy system Hi-Fi Quad DAC, natomiast ten przetwornik będzie dostępny tylko w koreańskiej wersji LG G6.

W LG G6 nie zabrakło aparatu z podwójnym obiektywem.

Lg G6 oficjalnie zaprezentowany class="wp-image-547302"
LG G6

Podobnie jak model G5, również LG G6 ma podwójny obiektyw aparatu. Zasada jego działania jest podobna, jak w poprzedniku. Jedno szkiełko ma standardowy kąt widzenia (71 stopni), a drugie zapewnia szeroki kąt 125 stopni. Obie matryce mają po 13 megapikseli. Szerokokątny obiektyw ma światło f/2.4, a standardowy f/1.8. Standardowy obiektyw jest też stabilizowany optycznie.

Przedni aparat ma rozdzielczość 5 MP i zapewnia kąt widzenia 100 stopni, a więc w kadrze przy zdjęciach selfie zmieści się kilka osób.

Nowy „wyższy” ekran pozwala też na wygodniejszą edycję zdjęć. Podczas obróbki widzimy rolkę ostatnio wykonanych fotografii, dzięki czemu nie musimy wchodzić do galerii, by przełączyć się na inny kadr. Do dyspozycji mamy też tryb Square Camera, w którym ekran jest podzielony na dwie kwadratowe części. W jednej możemy fotografować w proporcjach 1:1, a w drugiej edytować zdjęcia. LG G6 pozwoli też w prosty sposób tworzyć GIF-y.

Jest coś jeszcze… Asystent Google!

Lg G6 oficjalnie zaprezentowany class="wp-image-547298"
REKLAMA

G6 obsługuje Asystenta Google, który dotychczas był obsługiwany przez smartfony Google Pixel. W wydaniu G6 Asystent jest kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami i funkcjami dostępnymi w nowym smartfonie LG.

Na razie nie znamy polskich cen nowego smartfona LG G6. Tymczasem zabieramy się za pierwsze testy urządzenia. Możecie spodziewać się pierwszych wrażeń już dziś.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA