REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

I to się nazywa promocja! Topowy chiński Lenovo ZUK Z2 za zaledwie 700 zł

Pojawiła się najlepsza w historii promocja na smartfon Lenovo ZUK Z2. Teraz model ten można kupić za jedyne 700 zł. Co ciekawe, w tej cenie zawarte jest ubezpieczenie od podatku VAT.

22.02.2017
13:14
Lenovo ZUK Z2 to bardzo dobry i tani smartfon.
REKLAMA
REKLAMA

Lenovo ZUK Z2 wielokrotnie już był dostępny w promocyjnych cenach, ale jego koszt jeszcze nigdy nie był tak niski. Smartfon ten należy do najwyższej półki wydajnościowej. Jest wyposażony w bardzo szybki układ Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash bez możliwości rozszerzenia.

Ma też naprawdę duży akumulator o pojemności 3500 mAh, który obsługuje technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Nie zabrakło w nim także czytnika linii papilarnych, obsługi dwóch kart SIM oraz portu USB-C. No i wyjście słuchawkowe, na nie też znalazło się miejsce.

Sprzęt ten różni się jednak od innych mocnych modeli dostępnych na rynku.Większość tego typu smartfonów cechuje się sporymi rozmiarami. Tutaj jest inaczej, ponieważ sprzęt ten ma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (Full HD). Jest to jedyny tak mały smartfon wyposażony w równie dobre podzespoły. To robi wrażenie.

Lenovo ZUK Z2 nie jest jednak smartfonem idealnym.

Raczej nie nazwałbym go sztandarowym modelem lub flagowcem. Jeżeli na rynku są dwa urządzenia o podobnych specyfikacjach i skrajnie innych cenach, często różnią się one istotnymi szczegółami. Tak jest też w tym przypadku. Sporym problemem jest brak obsługi LTE w paśmie 800 MHz, przez który nie będzie można wykorzystać pełnego potencjału sieci dostępnej w Polsce.

Kolejna wada to bardzo kiepskie, kulawo przetłumaczone oprogramowanie, które należy niezwłocznie zmienić na alternatywny ROM. Ten prawdopodobnie też będzie miał sporo błędów, jednak mniej uciążliwych. Niektórzy mogą również narzekać na jakość wykonywanych zdjęć. Ta jest typowa dla smartfonów ze średniej półki cenowej. Pod względem jakości kamery Lenovo ZUK Z2 z całą pewnością nie dorównuje sztandarowym urządzeniom bardziej renomowanych firm, jednak w swojej półce cenowej prezentuje się całkiem nieźle.

Jak tanio kupić Lenovo ZUK Z2?

Jeżeli wymienione wady wam nie przeszkadzają i nadal chcecie kupić ten telefon, możecie to zrobić w sklepie Volumerate, który oferuje go za około 700 zł (niższa cena podana na stronie jest błędna). Nie jest to najbardziej znany sklep na świecie, dlatego proponowałbym zapłacić za smartfon przy użyciu PayPal, który w razie problemów z realizacją zamówienia po prostu zwraca pieniądze klientowi.

REKLAMA

Po podaniu danych adresowych sklep wykryje, że w Polsce do wartości telefonu może zostać doliczony podatek VAT. Wtedy na dole ekranu pojawi się okienko ze stosownym opisem. Po jego oznaczeniu będzie można dokupić ubezpieczenie od podatków za symboliczną opłatą. Jeżeli zamówiony smartfon trafi do Urzędu Celnego, a to jest bardzo prawdopodobne, Volumerate zwróci poniesione przez klienta koszty.

Głównie z tego powodu jest to bardzo dobra oferta. Wydając około 700 zł otrzymacie smartfon o niewielkich rozmiarach i naprawdę dobrej wydajności. Może nie ma on najlepszego wyświetlacza i aparatu, ale… w tej cenie naprawdę nie można oczekiwać czegokolwiek więcej. Lenovo ZUK Z2 to dobry telefon ze średniej półki, przeznaczony dla entuzjastów i osób znających się na technologii. Warto jednak pamiętać, że nie jest to flagowiec. Sztandarowy model powinien być dobry pod każdym względem, nie tylko wydajnościowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA