REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przeraziła cię cena niezwykłego Yoga Booka? Lenovo ma coś dla ciebie

Ubiegłoroczny Lenovo Yoga Book zaskoczył wszystkich swoim nietuzinkowym designem i futurystyczną, wirtualną klawiaturą. Niestety, zaskoczył również bardzo wysoką ceną. Teraz ten sam powiew przyszłości będziemy mogli poczuć za znacznie mniejsze pieniądze. Poznajcie Lenovo Yoga A12.

06.02.2017
11:06
Lenovo Yoga A12 - Yoga Book dla oszczędnych
REKLAMA
REKLAMA

Lenovo trzyma się swojej mantry „inne jest lepsze” w kolejnych kategoriach produktów. Teraz przyszła kolej na zaaplikowanie formuły do… tabletu z Androidem. Lenovo Yoga A12 to większa, nieco mniej zaawansowana, ale za to dużo tańsza wersja Lenovo Yoga Book. Przy cenie wynoszącej 300 dol. ten sprzęt prezentuje się co najmniej kusząco.

Lenovo Yoga A12 to sprzęt dla typowego konsumenta.

Czego dziś, w erze „post-pc” potrzebuje przeciętny konsument? Szybkiego dostępu do Internetu, ulubionych aplikacji i cyfrowej rozrywki. Najlepiej z poziomu wygodnej kanapy w salonie. Od czasu do czas zdarzy mu się napisać maila, ale zasadniczo przeciętny konsument dawno już przestał potrzebować dużego, stacjonarnego komputera, czy nawet laptopa.

Lenovo Yoga A12 to Yoga Book dla ubogich. class="wp-image-542937"

Właśnie dla takich ludzi jest Lenovo Yoga A12. To 12,2-calowy tablet z Androidem 6.0 Marshmallow z ekranem o rozdzielczości 720p, wyposażony w 2 GB pamięci operacyjnej i 32 GB pamięci na dane. Dostępny w dwóch kolorach – gunmetal grey i rose gold – i oferujący 13 godzin pracy z dala od gniazdka idealnie wpisuje się w potrzeby normalnego użytkownika.

Lenovo Yoga A12 jest też przy tym… cóż, wyjątkowa. Obudowę wykonano z aluminium i stopów magnezu, i jak sama nazwa wskazuje, wyposażono w 360-stopniowy zawias YOGA, który pozwala urządzeniu pracować w 4 trybach. Yoga A12 oferuje również tę samą, futurystyczną klawiaturę Halo Keyboard, co Lenovo Yoga Book, która jest więcej niż wystarczająca, by napisać maila lub szkolne wypracowanie. Oczywiście nie możemy tu mówić o komforcie fizycznej klawiatury, ale pisanie na klawiaturze Halo Keyboard jest o wiele wygodniejsze, od korzystania z klawiatury ekranowej.

lenovo_yogaa12_4 class="wp-image-542935"

Szkoda tylko, że w Lenovo Yoga A12 powierzchnia klawiatury nie może się przekształcić w powierzchnię do szkicowania; tę funkcjonalność Lenovo zatrzymało dla Yoga Booka, który ostatecznie też jest dostępny w wersji z Androidem, tyle że… kosztuje ponad dwa razy więcej.

Tanie laptopy z Windowsem mają problem.

Lenovo Yoga A12 wyceniona jest niczym Chromebook, a oferuje wszystkie aplikacje dla Androida, do których przyzwyczajony jest przeciętny konsument. Choć jej specyfikacja nie imponuje, to jest więcej niż wystarczająca, by wykonać podstawowe zadania.

Patrząc na potrzeby przeciętnego użytkownika i zestawiając ze sobą ceny tanich, niezbyt wydajnych, wielkich, 15-calowych laptopów z Windowsem, wraz z cenami takich urządzeń jak Lenovo Yoga A12, jakoś nie mam wątpliwości, do kogo należy przyszłość w tym segmencie.

Nowy Lenovo Yoga A12 trafi na światowy rynek 8 lutego. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery ani cen w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA