REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie musisz czekać na LG G6. Z Cornerfly zrobisz zaokrąglone rogi ekranu już dziś

Coraz więcej producentów decyduje się na zakrzywione krawędzie ekranu w topowych smartfonach, ale najnowszym trendem będą zaokrąglone rogi ekranu. Możesz je mieć już dziś za sprawą aplikacji Cornerfly.

10.02.2017
11:40
Zaokrąglone krawędzie ekranu
REKLAMA
REKLAMA

Zakrzywione ekrany we flagowych modelach smartfonów do niedawna były domeną Samsunga. Ta firma tak mocno stawia na zakrzywienia, że według przecieków nowy Galaxy S8 nie pojawi się w płaskiej wersji. Do wyboru będą dwa rozmiary, lecz oba mają mieć zakrzywione krawędzie ekranu.

Coraz więcej producentów zaczyna eksperymentować z tym rozwiązaniem. Przykładem jest chociażby Huawei z modelami Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design. Do tego zakrzywienia zaczynają się też pojawiać w ofertach mniejszych chińskich producentów.

Pojawiają się też plotki mówiące o tym, że iPhone 7s (lub iPhone X) będzie miał zakrzywiony ekran.

Zakrzywienia to jednak nic nowego. Teraz czas na zaokrąglone krawędzie.

Dwie najgłośniejsze premiery mobilne nadchodzących miesięcy to zdecydowanie LG G6 oraz Samsung Galaxy S8. Już teraz możemy być pewni, że przynajmniej pierwszy z nich będzie miał ekran o zaokrąglonych rogach. Widać to na pierwszym oficjalnym zdjęciu udostępnionym przez LG.

Zaokrąglone krawędzie ekranu class="wp-image-543870"

Jeśli chodzi o Samsunga Galaxy S8, pojawiły się przecieki sugerujące podobny ekran również w tym modelu. Na razie nie można im jednak zaufać, ponieważ inne źródła podają, że ekran będzie zakrzywiony, ale nie zaokrąglony na rogach.

Zaokrąglone krawędzie ekranu class="wp-image-543869"

Podobny efekt możesz uzyskać w swoim smartfonie już dziś za sprawą aplikacji Cornerfly.

Jeśli chciałbyś przetestować zaokrąglone krawędzie ekranu już dziś, masz okazję zrobić to za pomocą aplikacji Cornerfly dostępnej za darmo w sklepie Google Play.

W moim przypadku aplikacja sprawiała drobne problemy z uprawnieniami, ale udało się ją poprawnie zainstalować. Na Samsungu Galaxy S7 edge z Androidem 7.0 aplikacja działa bardzo dobrze i spełnia swoją rolę. Interfejs faktycznie ma ścięte rogi.

Fani personalizacji nie będą zawiedzeni.

Cornerfly ma bogate opcje ustawień. Możemy decydować, czy ekran ma być zaokrąglony razem z paskiem stanu, czy zaokrąglenia mają być niżej. Jeśli twój telefon ma rząd przycisków ekranowych, również możesz zdefiniować zaokrąglenie u dołu.

Co więcej, można wybrać, jak mają zachowywać się aplikacje pełnoekranowe, np. podgląd zdjęć w galerii. Na dodatek można ustawiać różne zachowania w każdej aplikacji osobno. Maniacy personalizacji mogą wyłączać zaokrąglenie w poszczególnych rogach osobno, a nawet regulować promień zakrzywienia, choć do tego jest wymagana płatna wersja aplikacji.

Cornerfly może pokazywać swój status jako powiadomienie. Na Androidzie 7.0 możemy ją też zintegrować z menu szybkich ustawień.

W darmowej wersji aplikacji mocno przeszkadzają nachalne reklamy. W ustawieniach u dołu widzimy baner, a po zmianie ustawień aplikacja lubi pokazać pełnoekranową reklamę. Można jednak kupić wersję bez reklam za 5,29 zł.

Na ekran AMOLED zaokrąglone rogi wyglądają bardzo dobrze… o ile masz czarny telefon.

cornerfly-zaokraglone-krawedzie20_framed-min class="wp-image-543906"

Na ekranie AMOLED wygaszone rogi są całkowicie czarne, co musi robić świetne wrażenie, kiedy obudowa smartfonu jest czarna. Ja mam smartfon w kolorze srebrnym i to rozwiązanie nie wygląda na nim aż tak dobrze, ponieważ czerń w rogach mocno odcinają się od jasne bryły urządzenia. Najładniejszą opcją z pewnością byłoby fizyczne zaokrąglenie, takie jakie będzie w LG G6.

REKLAMA

A co z użytecznością? Cóż, zaokrąglenia zupełnie nie wpływają na komfort obsługi smartfona, ani in plus, ani in minus. Żaden ważny element interfejsu nie jest zasłonięty. Prawdę mówiąc, trochę się tego obawiałem widząc zdjęcie LG G6, ale teraz widzę, że zaokrąglone krawędzie mogą się sprawdzić. Są ładne i świeże.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA