REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Bezpieczny Katalog trafił właśnie na Samsunga Galaxy S7. To jak tryb incognito dla aplikacji

Jedną z ciekawszych funkcji nieodżałowanego Samsunga Galaxy Note 7 był Bezpieczny Katalog (Secure Folder). Teraz ta funkcja trafia na Samsunga Galaxy S7 i S7 edge.

25.02.2017
19:58
Bezpieczny Katalog trafił właśnie na Samsunga Galaxy S7
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczny Katalog to ciekawie pomyślana funkcja, która przyda nie tylko osobom, które mają coś do ukrycia. Jest to specjalny folder, do którego nie może się dostać niepowołana osoba. Folder jest zablokowany poprzez odcisk palca, wzór, lub kod dostępu.

Bezpieczny Katalog to jak służbowy smartfon w prywatnym telefonie.

Przykładowo, w Bezpiecznym Katalogu możesz przechowywać poufne dokumenty z pracy, które nie mogą wypłynąć. Możesz też przechowywać treści nieodpowiednie dla dzieci, kiedy zdarza ci się dać czasem smartfona do zabawy dziecku.

Dwie niezależne aplikacje Facebooka na jednym telefonie? Żaden problem.

Bezpieczny Katalog umożliwia też instalowanie kopii aplikacji, w których możemy być zalogowani na inne konta niż standardowo. Przykładowo, w Bezpiecznym Katalogu możemy mieć osobne aplikacje Gmaila, Facebooka, galerii zdjęć, kalendarza, czy banku.

Innymi słowy, można mieć w telefonie dwie niezależne aplikacje Facebooka, na których jesteśmy zalogowani na inne konta. Jedna z tych aplikacji znajduje się w Bezpiecznym katalogu. Przetestowałem to rozwiązanie z kilkunastoma najpopularniejszymi aplikacjami mobilnymi i wszystkie działały poprawnie.

Co prawda coraz więcej aplikacji natywnie obsługuje dwa konta, między którymi można się (w miarę) wygodnie przełączać, ale są jeszcze aplikacje bez tej opcji. To m.in. z myślą o nich powstał Bezpieczny Katalog.

Funkcja trafiła na Samsunga Galaxy S7 i S7 edge. Jak ją zainstalować?

Po pierwsze, twój smartfon musi mieć Androida 7.0 Nougat. Jeśli spełniasz ten warunek, wystarczy przejść do sklepu Galaxy Apps i wyszukać aplikację Bezpieczny Katalog.

Po pierwszym uruchomieniu widzimy samouczek, w którym możemy też określić typ blokady. Następnie widzimy zawartość folderu, w której domyślnie są aplikacja Galerii, Kalendarza, Kontaktów, Emaila, Aparatu, Internetu, Notatek i przeglądarka plików.

Możemy dodawać też własne aplikacje. Proces dodawania potrafi zając dłuższą chwilkę, ponieważ w tle odbywa się nowa instalacja aplikacji. Po wyjściu z Bezpiecznego Katalogu jest on widoczny jako ikonka. Bezpieczny Katalog zapamiętuje wszystkie nasze dane logowania w aplikacjach, które się w nim znajdują.

REKLAMA

Co więcej, przy próbie udostępnienia czegoś na zewnątrz, zostaniemy poinformowani, że opuszczamy Bezpieczny Katalog.

Jeśli potrzebujesz takiej formy zabezpieczenia, odwiedź na swoim Samsungu Galaxy S7 sklep Galaxy Apps.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA