1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie u pośrednika, nie na stronie internetowej. Samochód najszybciej ubezpieczysz przez aplikację

Lokowanie produktu

Ostatnio bardzo dużo mówi się o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że każdy właściciel pojazdu musi je wykupić. Ceny ubezpieczeń w ostatnim czasie dynamicznie się zmieniały, przez co wybór odpowiedniej oferty mógł być bardzo problematyczny.

21.02.2017
15:01
Bank Millennium pozwala na kupno ubezpieczenia samochodu w appce

Zazwyczaj ubezpieczenie kupuje się u pośrednika. Coraz większą popularnością cieszy się również zakup za pośrednictwem strony internetowej, najlepiej przy użyciu porównywarki najlepszych ofert. Jestem jednak zdania, że zdecydowanie najłatwiejszym i najszybszym sposobem kupna ubezpieczenia pojazdu jest skorzystanie z aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie.

Na przykład korzystając z aplikacji Banku Millennium, która jest jednym z najnowocześniejszych programów bankowych na rynku. Pozwala nie tylko na wykonywanie przelewów i sprawdzanie ilości środków dostępnych na koncie. Za jej pomocą można też kupić bilet autobusowy czy zapłacić za parking, zarejestrować kartę SIM lub właśnie wykupić ubezpieczenie pojazdu. Postanowiłem sprawdzić, jak działa to rozwiązanie, i czy poradzi sobie z nim nawet motoryzacyjny laik, taki jak ja.

Przy zakupie ubezpieczenia za pomocą stron internetowych innych firm pojawiają się pewne problemy.

Największym z nich jest podanie wszystkich danych dotyczących pojazdu. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób, które na co dzień nie interesują się motoryzacją. Podczas korzystania z aplikacji Banku Millennium wystarczy dysponować dowodem rejestracyjnym i zeskanować znajdujący się na nim kod graficzny. Wówczas niemal wszystkie dane dotyczące pojazdu zostaną automatycznie zapisane w formularzu elektronicznym.

Bank Millennium Ubezpieczenie Samochodu (5) class="wp-image-545851"

Później można kontynuować proces zakupu na smartfonie lub komputerze. Osoby będące cały czas w biegu zapewne zdecydują się na skorzystanie z pierwszej opcji, ja jednak wolałem sprawdzić, jak wygląda kontynuacja tego procesu na komputerze. Wystarczyło zapisać wniosek w aplikacji, a następnie zalogować się do serwisu internetowego Banku, otworzyć oczekujący wniosek i podać kilka brakujących informacji na temat samochodu (takich, które łatwo sprawdzi nawet laik, czyli przebieg pojazdu czy liczba kompletów kluczyków), by wyświetlone zostały dostępne opcje ubezpieczenia.

Bank Millennium Ubezpieczenie Samochodu (8) class="wp-image-545853"

Po wybraniu odpowiedniego wariantu ubezpieczenia przechodzimy do wyboru metody płatności. Składkę można zapłacić tradycyjnie za cały rok z góry, jednak Bank Millennium daje też możliwość rozłożenia tej płatności na miesięczne raty bez dodatkowych kosztów, co nie jest standardem na rynku. W tym przypadku całkowity koszt miesięcznych rat wynosi tyle samo co jednorazowa opłata.

Bank Millennium Ubezpieczenie Samochodu (1) class="wp-image-545856"

Warto też dodać, że przy wyborze tego sposobu płatności nie trzeba pamiętać o wpłacie raty. Wystarczy zapewnić środki na wskazanym koncie, a opłata będzie automatycznie pobierana co miesiąc. Zakup ubezpieczenia potwierdzamy elektronicznie hasłem SMS lub hasłem mobilnym i… cieszymy się ubezpieczeniem.

Aplikacja Banku Millennium sprawia, że ubezpieczenie można kupić w zaledwie kilka minut.

Nie da się przejść tego procesu tak szybko i bezproblemowo przy użyciu innych rozwiązań. Warto docenić też fakt, że dzięki intuicyjnej aplikacji z kupnem ubezpieczenia nie będzie miał problemu nawet motoryzacyjny laik. Cieszy również możliwość rozbicia rocznej płatności za ubezpieczenie na miesięczne raty bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Rozwiązanie zaproponowane przez Bank Millennium obecnie wydaje się najprostszym i najszybszym sposobem na kupno ubezpieczenia pojazdu. Pozostaje mieć nadzieję, że konkurencja zdecyduje się wprowadzić podobne usługi, a kupowanie ubezpieczenia przez smartfona stanie się standardem.

Lokowanie produktu
Najnowsze