REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Android Wear 2.0 już tu jest! Co nowego na zegarkach od Google'a?

Google pokazało dziś drugą wersję swojego systemu na zegarki Android Wear 2.0, a także zaprezentowało dwa nowe inteligentne zegarki od LG - jeden standardowy, a drugi dedykowany aktywności fizycznej.

08.02.2017
19:16
Android Wear 2.0 już tu jest! Co nowego?
REKLAMA
REKLAMA

Bardziej funkcjonalne tarcze zegarowe.

Android Wear 2.0 pozwoli na daleko idącą personalizację tarcz zegarowych. Będzie można dołączać do nich mini-widgety z aplikacji, np. z Ubera czy dialera. Dzięki temu szybciej zamówimy transport czy wybierzemy numer do znajomego.

Android_Wear_2.0 class="wp-image-543587"

Szybsze ma być także przełączanie się pomiędzy tarczami - wystarczy przesunąć palcem po ekranie. Wg Google'a każda tarcza ma dobrze sprawdzać się w innym kontekście, jedna w pracy, inna na siłowni czy w domu.

Google Fit prosto z pudełka.

Każdy zegarek napędzany Android Wear 2.0 będzie miał dostęp do Google Fit, czyli aplikacji mierzącej aktywność i zliczającej pokonany dystans, spalone kalorie czy aktywność na siłowni. Nie jest to nowość, bo Google Fit było dostępne już wcześniej na pierwszej wersji systemu, a jedynie potwierdzenie chęci rozwijania platformy przez Google.

Sklep Google Play dedykowany zegarkom.

Jeśli nasz zegarek będzie korzystał z karty SIM, to bez pomocy telefonu będziemy mogli skorzystać ze Sklepu Play dedykowanego zegarkom i pobierać aplikacje przygotowane z myślą o najmniejszym z ekranów.

Ciekawi mnie jedynie jak przeglądanie aplikacji zostanie rozwiązane na tak małym ekranie i czy będzie wygodne. Google powinno jednak pozwolić na zdalne instalowanie aplikacji przez przeglądarkę.

Google Assistant na nadgarstku.

Z głosowego asystenta Google skorzystamy także na nowych zegarkach. Z zapowiedzi producenta wynika, że będzie on potrafił tyle, co jego smartfonowych odpowiednik.

Google Assistant dostępny będzie po angielsku i niemiecku. Za jego pomocą będziemy mogli m.in. sprawdzić pogodę czy podyktować odpowiedź na wiadomość. Inne sposoby odpisywania oprócz wciskania wyświetlonych klawiszy to także pisanie ręczne czy rysowanie emoji.

Dwa nowe zegarki LG Watch Style i LG Watch Sport.

Tak nazywają się i wyglądają pierwsze zegarki z Android Wear 2.0.

LG Watch Style LG Watch Sport class="wp-image-543579"

Ten po lewej stronie - lżejszy i smuklejszy to LG Watch Style z 18-milimetrowym paskiem. Wystający guzik to wyłącznik, odpowiedzialny również za wysuwanie szuflady aplikacji i wywoływanie asystenta głosowego.

Ten po prawej stronie - bardziej masywny to LG Watch Sport, wyposażony w moduł NFC do płatności, GPS, czujnik pracy serca i slot na karty SIM.

LG Watch Sport ma kosztować 349 dol., a LG Watch Style 249 dol.

Starsze modele zegarków również otrzymają dostęp do Android Wear 2.0.

REKLAMA

Wśród nich są ASUS ZenWatch 2 & 3, Casio Smart Outdoor Watch, Casio PRO TREK Smart, Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander, Huawei Watch, LG Watch R, LG Watch Urbane & 2nd Edition LTE, Michael Kors Access Smartwatches, Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport, New Balance RunIQ, Nixon Mission, Polar M600 i TAG Heuer Connected.

Google nie podało jednak kiedy nastąpi aktualizacja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA