1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Przedpremierowy test Toontastic 3D - nowej aplikacji Google. Zainstaluj ją swojemu dziecku

Przedpremierowy test Toontastic 3D – nowej aplikacji Google. Zainstaluj ją swojemu dziecku

Dzieci kochają filmy animowane, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Z drugiej strony, dzieciaki, wyposażone w odpowiednie narzędzia, potrafią być bardzo kreatywne. Jeśli połączymy te dwa fakty, otrzymamy nową aplikację od Google: Toontastic 3D.

Nowa aplikacja pozwala w łatwy sposób stworzyć praktycznie dowolny film animowany. Dzięki przemyślanej strukturze młody filmowiec uczy się myśleć o filmie całościowo: na początek planujemy jego ogólną strukturę. Mamy tu predefiniowane trzy rodzaje filmów:

  • krótki, mający po prostu wstęp, rozwinięcie i zakończenie
  • klasyczny, wprowadzający więcej etapów rozwoju opowiadanej historii (konflikt, kulminacja itd)
  • projekt naukowy, nastawiony na przedstawienie hipotezy, zestawienie zebranych danych i konkluzję

Jak widać, narzędzie to nie musi służyć do opowiadania historii fabularnych, może również pomóc dziecku zaprezentować wyniki swojej pracy. Jeśli nie podoba nam się żaden z predefiniowanych szablonów, możemy stworzyć nowy lub modyfikować istniejący.

ToonTastic3d (3)

Następnie do każdej sceny możemy wybrać scenerię, w jakiej się odbywa. Do wyboru mamy kilka takich jak obozowisko w lesie, podziemia, biuro czy też statek piracki. Możemy także narysować własną scenerię, co jest oczywiście bardziej pracochłonne.

ToonTastic3d (2)

Po wybraniu scenerii umieszczamy w scenie naszych aktorów. Do dyspozycji jest duża liczba postaci zarówno ludzkich jak i zwierząt czy potworów. Podobnie jak w poprzednim kroku, możemy narysować własną postać.

ToonTastic3d (1)

Następnie zabieramy się za reżyserię sceny. Postaciami poruszamy za pomocą gestów na ekranie dotykowym, równocześnie wypowiadamy ich kwestie. Aplikacja nagra je, doda odpowiedni filtr dźwiękowy oraz dopasuje ruch ust.

Stworzony film nie musi być oglądany z poziomu aplikacji. Możemy go zapisać jako film (mp4), który następnie możemy odtwarzać na dowolnym urządzeniu albo np. umieścić na YouTube. Do filmu dodawane są również zabawne napisy początkowe i końcowe.

Efekt jest naprawdę fajny i myślę, że niedługo po premierze aplikacji zobaczymy całkiem ciekawe i długie animacje stworzone za jej pomocą. Aplikacja została przetestowana na moich dzieciach, z pozytywnym efektem - nie mogły się od niej oderwać, tworząc coraz to nowe filmy.

Aplikacja Toontastic 3D będzie dziś po południu dostępna na Androida oraz na iOS w odpowiednich dla tych platform sklepach aplikacji.