1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

W temacie lodówek nie da się wymyślić nic nowego? To patrz, co zrobił Samsung

Smart lodówki Samsung

Z lodówek pozwalających wrzucić nowy status na Facebooka śmialiśmy się już lata temu, ale koncept sprzętów ADG podłączonych do sieci pozostaje nadal żywy. Nowe smart lodówki to część ofensywy Samsunga na targach CES 2017. W Las Vegas pokazano właśnie 6 nowych modeli sprzętów tego typu.

Mogłoby się wydawać, że w temacie lodówek ludzkość nie da rady wymyślić niczego nowego. Byliśmy oczywiście w błędzie, bo klasyczne sprzęty AGD zastępują powoli ich nowe inkarnacje stale podłączone do sieci. Jedną z kategorii są smart lodówki, które swoim klientom oferuje Samsung.

Nowe smart lodówki od Samsunga pojawiły się na CES 2017.

Inteligentny sprzęt AGD nie jest już niczym nowym i zaskakującym. Samsung rozwija portfolio swoich urządzeń i prezentuje kolejną generację urządzeń kuchennych, które będzie można podłączyć do domowej sieci Wi-Fi. Łącznie z wydanymi w zeszłym roku sprzętami w ofercie Samsunga będzie już 10 inteligentnych lodówek.

Dla lodówek przygotowano nową wersję oprogramowania o nazwie Family Hub 2.0. Ponieważ lodówka to urządzenie wykorzystywane przez wielu domowników, to każdy z nich może stworzyć swój profil wraz z awatarem. Oprogramowanie pozwala na zarządzanie kalendarzem oraz wyświetlanie zdjęć i pisanie odręcznych notatek.

Smart lodówki Samsung

Smart lodówki Samsunga mają wbudowany 21,5-calowy dotykowy ekran LED.

Na szczęście clou oprogramowania lodówek Samsunga nie jest dostęp do tablicy na Facebooku. Cyfrowe notatki pisane palcem mogą być niezłym zastępstwem dla karteczek uzupełnianych długopisem i przypinanych do drzwi lodówki za pomocą magnesu.

Smart lodówki Samsunga z tego roku, podobnie jak zeszłoroczne modele, mogą robić zdjęcie zawartości po otwarciu drzwi i wspierają usługę zakupową Groceries by MasterCard. Nie zabrakło też aplikacji z przepisami i obsługi za pomocą głosu.

Family Hub 2.0 oparte jest o rozwijany przez Samsunga system Tizen. Użytkownicy mogą też korzystać z aplikacji mobilnych spiętych z systemem operacyjnym lodówki. Dzięki temu można modyfikować wyświetlane na ekranie treści z poziomu telefonu.

Samsung prezentując swoje nowe smart lodówki wymienia też partnerów, z którymi nawiązał współpracę, a wśród nich znalazły się Grubhub, Nomiku, Glympse, Ring, Spotify i iHeartRadio.