1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Jak działa Samsung Gear S3 z iPhone'em? Sprawdziłem i odpowiadam w 12 GIF-ach

Samsung Gear S3 i iPhone - jak spisuje się taka para?

Masz iPhone'a i szukasz do kompletu smart zegarka, ale nie chcesz Watcha, Pebble'a, Fitbita czy Garmina, tylko Samsunga? Teraz już możesz zrealizować swoje marzenie. Sprawdziliśmy, jak działa taka para.

A jako że obraz znaczy więcej niż 1000 słów, najłatwiej współpracę iPhone'a z Gearem (w tym przypadku S3) przedstawić na GIF-ach.

Po pierwsze, niezbędna jest aplikacja. Co w niej znajdziemy? Podstawowe ustawienia, możliwość instalacji aplikacji, zmianę ustawienia ikon i np. podgląd aktywności z usługi Health.

Kalendarz? Jest, wraz ze szczegółami wydarzeń. Ale możemy tylko podglądać - ani nic nie zmienimy, ani nic nie dodamy.

Książka adresowa? Na miejscu! Ale możemy z jej poziomu tylko dzwonić albo sprawdzić czyjś numer. SMS-a nie wyślemy...

Tak, tak, można dzwonić (i odbierać połączenia) bezpośrednio z Gear S3 połączonego z iPhone'em. Świetnie, bo to moja ulubiona funkcja.

Niestety lista ostatnich numerów uwzględnia tylko te nieodebrane i wybrane z poziomu zegarka, bez wybieranych z telefonu. Szkoda!

Dodatkowo nie ma (albo nie znalazłem) opcji tworzenia wiadomości po odrzuceniu połączenia. Cóż, taki urok iOS? Ale poza tym - nie ma na co narzekać w tej kwestii - wszystko działa, opóźnienie jest niemal zerowe.

Sterowanie muzyką - działa doskonale w parze z Apple Music. Proszę nie krytykować za gust, to lista do biegania...

Aplikacja pogodowa? Sprawna i dokładna, choć wymaga pierwszej konfiguracji z poziomu telefonu.

Z poziomu iPhone'a możemy też przesłać do pamięci Gear S3 muzykę i... zdjęcia. Oczywiście aplikacja pokaże, ile jeszcze wolnej przestrzeni pozostało.

Samsung S Health? Jest, działa. Treningi przesyłane są sprawnie i na telefonie mamy dostęp do wszystkich zebranych danych. Synchronizacja - bezbolesna.

Co z powiadomieniami? Są. Wyświetlają się ładnie pogrupowane z każdej aplikacji. Niestety interakcja jest ograniczona - możemy je zobaczyć albo skasować. Ewentualnie zablokować aplikację, która je dostarcza.

I tak - zgodnie z obietnicą Samsunga, na Gear S3 można instalować aplikacje z Galaxy Apps z poziomu iPhone'a. Większość jest niezależna i działa wyłącznie na zegarku, ale np. Bloomberg potrafi otworzyć wybrany na zegarku artykuł na telefonie. Wada? Aplikacje instalują się strasznie długo.

A o stabilności, wpływie na akumulator telefonu i innych - przy następnej okazji - na razie aplikacja dla iOS jest jeszcze zbyt świeża, żeby wydać ostateczny osąd. Choć przyznaję, że dla mnie - jako posiadacza iPhone'a - S3-ka stała się właśnie jeszcze bardziej kusząca.