REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nintendo Switch w Polsce na światową premierę! Japończycy wiedzą, że istniejemy

ConQuest Entertainment, oficjalny polski dystrybutor produktów Wielkiego N, nie ujawnia szczegółów na temat polskiej daty premiery konsoli Nintendo Switch. Robi to samo Nintendo.

13.01.2017
18:04
Nintendo Switch dostępne w Polsce na światową premierę!
REKLAMA
REKLAMA

Zlokalizowany w przepięknej Pradze ConQuest odpowiada przed niemieckim oddziałem Nintendo, będącym jednocześnie główną filią Nintendo of Europe. To właśnie na europejskiej witrynie Nintendo można znaleźć informację o krajach, w których Switch pojawi się na premierę 3 marca 2017 roku.

Nintendo Switch premiera 9 class="wp-image-539258"

Polska jest obecna w klubie państw, które dostaną konsolę Nintendo Switch w dniu światowej premiery.

Wczytując się w adnotacje na brytyjskiej stronie Nintendo, światowa premiera handhelda Nintendo Switch na Starym Kontynencie jest zaplanowana w: Austrii, Andorze, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Luksemburgu, Malcie, Monako, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Irlandii, Rosji, San Marino, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz oczywiście w Wielkiej Brytanii.

Tym samym Polska wraz z Węgrami przeskoczyła w oczach Nintendo do klubu Zachodniej i Środkowej Europy. Zostawiliśmy za sobą takich sąsiadków jak Słowację, Bułgarię, Rumunię, Chorwację czy Słowenię. Niestety, to tyle, jeżeli chodzi o jasne i precyzyjne wiadomości dotyczące polskiej premiery.

Nintendo Switch polska premiera class="wp-image-539425"
Nintendo Switch oficjalnie w Polsce.

ConQuest Entertainment sugeruje, że szczegółowe informacje o dystrybucji Switcha w Polsce poznamy w następnym tygodniu.

REKLAMA

Dopiero wtedy dowiemy się, jaka jest sugerowana cena urządzenia, jakie gry będą dostępne na start konsoli oraz jakie zestawy początkowe pojawią się na sklepowych półkach. Do tego czasu sumy pojawiające się w sieci to swobodna interpretacja indywidualnych sprzedawców, oparta na amerykańskich oraz brytyjskich cenach konsoli.

Miło, że Nintendo Switch doczeka się w Polsce premiery dokładnie wtedy, kiedy reszta świata. Nie ulega wątpliwości, że Nintendo wciąż traktuje nasz rynek bardziej jako ciekawostkę, lecz tym razem przynajmniej zostaliśmy dostrzeżeni na mapie światowego biznesu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA