REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nintendo Switch - oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej konsoli

Konferencja Nintendo Switch właśnie się zakończyła. Nim przejdziemy do szczegółowego omawiania wszystkich tematów, zebrałem dla was 10 najważniejszych informacji, o których trzeba wiedzieć:

13.01.2017
8:10
Konferencja Nintendo Switch! Oto 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć
REKLAMA
REKLAMA

1. Premiera urządzenia będzie miała miejsce 3 marca 2017 roku

Konsola zadebiutuje wtedy w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Hong Kongu oraz części z zachodnich krajów Europy. Nie wiadomo, co w przypadku Polski. W najgorszym wariancie będziemy sprowadzać Switcha z Wielkiej Brytanii, Francji lub Niemiec. W najlepszym - dystrybucją w dniu premiery zajmie się czeski ConQuest Entertainment.

Nintendo Switch premiera 9 class="wp-image-539258"

2. Oficjalna cena Nintendo Switch to 299 dolarów

Co ciekawe, Nintendo nie podało ceny dla Europy. Zamiast tego, przedstawiciele Wielkiego N sugerują, aby sprawdzać cenniki wiodących europejskich dystrybutorów oraz sprzedawców tego urządzenia. Czyli gracze ze Starego Kontynentu znowu mogą mieć wrażenie, że są traktowani po macoszemu.

Nintendo Switch 14 class="wp-image-539124"

3. Sieciowe usługi Nintendo staną się płatne!

To poważny wizerunkowy cios dla Japończyków, ale jednocześnie standard od wielu lat stosowany na Xboksie oraz PlayStation. Teraz za usługi sieciowe na nowej konsoli Nintendo będziemy musieli opłacać abonament, tak jak za PS Plus oraz Xbox Live Gold. Cena subskrypcji wciąż nie jest znana. Mam tylko nadzieję, że w zamian za opłatę sieciowa infrastruktura będzie lepsza niż ta na 3DS oraz Wii U.

Nintendo Switch 8 class="wp-image-539123"

4. Najważniejsza gra w katalogu Nintendo wyrobi się na premierę

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zadebiutuje 3 marca 2017 roku. Czyli dokładnie wtedy, kiedy sama konsola. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują zakup Switcha w dniu premiery (tak, to ja). Zelda z otwartym światem powinna wystarczyć na tygodnie zabawy. Już nie mogę się doczekać.

5. W pudełku z konsolą Nintendo Switch znajdzie się sporo akcesoriów

Kupując „nagie” Nintendo Switch, w środku znajdziemy konsolę w formie tabletu, stację dokującą, kabel HDMI, dwa kontrolery Joy-Con, ładowarkę, uchwyty ze smyczami na Joy-Cony oraz podstawko-ładowarkę Joy-Conów. Łącznie 7 elementów.

Nintendo Switch zestaw 7 class="wp-image-539241"

6. W momencie premiery konsoli Nintendo Switch będą dostępne dwie wersje kolorystyczne.

Poza doskonale znanym, szaro-czarnym wariantem, otrzymamy również możliwość zakupu konsoli z niebieskim oraz czerwonym Joy-Conem. Różnica dotyczy jedynie koloru. Funkcjonalność pozostanie dokładnie ta sama. Osobiście będę rozglądał się na drugim wariantem. Niebieski dla mnie. Czerwony dla gościa.

Nintendo Switch zestaw 4 class="wp-image-539238"

7. Oto najważniejsze gry pokazane podczas prezentacji:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (dostępne na premierę), Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2, Splatoon 2, Arms (dostępne na premierę), 1 2 Switch (dostępne na premierę), Fire Emblem Warriors, FIFA 17, Mario Kart 8 Deluxe oraz nowe Shin Megami Tensei. Pełen opis zaprezentowanych tytułów wraz ze zwiastunami znajdziecie w osobnym tekście.

Nintendo Switch Super Mario Odyssey 8 class="wp-image-539199"

8. Bateria w Nintendo Switch wytrzyma od 2,5 do 6,5 godzin

Wszystko w zależności od sposobu, w jaki korzystamy ze Switcha oraz stopnia zaawansowania samej gry. Bardziej rozbudowane i okazałe wizualnie produkcje znacznie skracają okres, w czasie którego możemy grać bezprzewodowo. Można więc przypuścić, że te 6,5 godziny to buszowanie w systemie, a 2,5 godziny to zabawa z The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo Switch 24 class="wp-image-539108"

9. Nintendo Switch pozwoli na wykonywanie zrzutów ekranu

Konsola posiada od tego osobny przycisk umieszczony na Joy-Conie. Wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowało się Sony, umieszczając przycisk „share” w kontrolerze DualShock 4. Nintendo zapowiada, że po premierze urządzenia Nintendo Switch dostanie aktualizację oprogramowania, która pozwoli dzielić się również nagranymi klipami wideo z własną rozgrywką.

Nintendo Switch 7 class="wp-image-539156"

10. Koniec z blokadą regionalną!

REKLAMA

Tak zwany region lock to zmora fanów Nintendo. Geograficzne zabezpieczenia sprawiały, że gracze w Stanach Zjednoczonych oraz Europie nie mogli sobie pozwolić na perełki, które zostały wydane jedynie na terenie Japonii. Teraz nareszcie się to zmieni. Koniec blokady to również doskonała wiadomość dla Polaków. Jeżeli Nintendo Switch nie będzie dostępny w naszym kraju na premierę, bez problemu ściągniemy go nie tylko z Zachodniej Europy, ale również USA.

To jak, kupujecie?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA