Tech / News

Nowe logo Mozilli jest GE-NIAL-NE

417 interakcji
dołącz do dyskusji

Jedna z najważniejszych firm na rynku przeglądarek, Mozilla, zmienia swoją tożsamość wizualną. Twórcy Firefoksa będą wykorzystywali od tej pory powyższe logo. Bezpośrednio nawiązujące do jej działalności.

Fundacji Mozilla zawdzięczamy bardzo wiele. To właśnie ona w końcu złamała szkodliwą dla całego Internetu dominację Internet Explorera. Nie była pierwszą, która próbowała. Opera wprowadziła alternatywę i przeglądanie w kartach na długo przed Firefoksem. Ale to właśnie Firefox stał na czele rewolucji.

Rewolucji, która miała na celu powrót do otwartych standardów i wszechdostępności Sieci. Firefox pozostał najważniejszym produktem w historii Mozilli, choć nie jedynym. Część z was na pewno pamięta znakomitego Thunderbirda i wiele innych, użytecznych narzędzi.

Teraz Mozilla ma nowe logo

Mozilla nowe logo
Nowe logo funcdacji Mozilla

Proste, przejrzyste, w stylu nowoczesnego Internetu. Napisane pogrubioną egipcjanką przypominającą nieco Couriera. No i nawiązujące do Sieci nie tylko formą, ale również i treścią. Człon „ill” w „Mozilla” został zastąpiony znakami „://” obecnymi w każdym jednym adresie internetowym.

Nowe logo bardzo mi się podoba i liczę na to, że pomoże w jakiś sposób w marketingu fundacji. Bo jednak tak jak cieszy oko, tak najważniejszym pozostają dalsze losy Firefoksa. Znakomitego na desktopie, ale mającym spore problemy z przebiciem się na tak ważnym rynku mobilnym.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst