REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ten wynik robi wrażenie. Już prawie co drugi Polak jest w zasięgu LTE Plus Advanced

Wszyscy już dobili do „prawie całej Polski w LTE”? To czas się ścigać na coś innego. Chociażby na wydajność tych łącz. A zasięg LTE Plus Advanced robi wrażenie…

19.01.2017
16:17
Internet mobilny LTE Plus Advanced: 40% Polaków już w zasięgu!
REKLAMA
REKLAMA

Internet LTE Plus Advanced od Plusa dociera już do ponad 15 mln Polaków, a ze „zwykłego” LTE mogą korzystać praktycznie wszyscy mieszkańcy Polski. To oznacza, że usługa obejmuje swoim zasięgiem już ponad 40 proc. populacji naszego kraju.

A skąd w ogóle ten podział? LTE Advanced od Plusa udostępniany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to agregacja dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. Z kolei w drugim wariancie jest to agregacja nośnej 20 MHz w paśmie 1800 oraz nośnej 5 MHz na częstotliwości 800 MHz.

LTE Plus Advanced zasięg class="wp-image-540385"
Internet mobilny LTE - zasięg LTE Advanced w Plusie.

Czym jest LTE Plus Advanced?

LTE Plus Advanced to nie tylko wyższa maksymalna prędkość Internetu, lecz również zwiększona stabilność sieci oraz przede wszystkim jej większa pojemność, dająca możliwość komfortowego korzystania z Internetu większej liczbie użytkowników.

REKLAMA

LTE Advanced, zapewnia Internet mobilny o prędkości aż do 300 Mb/s, podczas gdy „zwykłe” LTE oferuje przepustowość 150 Mb/s. Do wykorzystania możliwości tej szybkiej sieci jest wymagane urządzenie pozwalające na agregację pasm, bowiem to w ten sposób operator zapewnia szybkie łącze.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu posiadają już ponad 207 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu w technologii LTE Advanced. W aktualnej ofercie dostępnych jest 30 sprzętów LTE kat. 6 obsługujące technologię LTE Advanced: 25 smartfonów, 4 routery i 1 tablet.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA