1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt

To będzie hit. Już w sierpniu oprogramujemy klocki LEGO

LEGO Boost - już w sierpniu oprogramujemy klocki LEGO!

Gdy myślimy o programowaniu i klockach LEGO, na myśl przychodzi nam przede wszystkim seria Mindstorms. Klocki Mindstorms przeznaczone są jednak głównie dla dorosłych pasjonatów programowania. A co z młodszymi „koderami”? Już w sierpniu będziemy mieli coś dla nich: LEGO Boost.

Przy pomocy aplikacji przeznaczonej na tablety, oraz zestawu startowego o nazwie LEGO Boost Creative Toolbox będziemy w stanie zbudować i oprogramować wszystko, do czego starczy nam wyobraźni. Aplikacja przypomina interfejsem grę - umożliwia układanie podstawowych algorytmów za pomocą obrazków i symboli. Tym sposobem młody użytkownik ani się spostrzeże, a pozna podstawowe pojęcia programistyczne typu pętla czy instrukcja warunkowa.

Między 840 klockami znajdującymi się w zestawie, znajdą się specjalne klocki wyposażone w połączenie Bluetooth - i to właśnie nimi będziemy w stanie sterować za pomocą programu stworzonego w aplikacji na tablecie. Klocki te to:

  • Move Hub - komponent z dwoma wbudowanymi silniczkami, przyciskiem aktywacyjnym, czujnikiem nachylenia i światłem,
  • Interactive Motor - programowalny silniczek,
  • Czujnik koloru i odległości.
lego-boost-komponenty

Pośród przykładowych urządzeń do samodzielnego zbudowania znajdują się:

  • Vernie - robot którym można sterować za pomocą własnego algorytmu,
  • Frankie the Cat - zabawka interaktywna,
  • MTR4 - pojazd przypominający marsjańskie łaziki,
  • Guitar4000 - instrument muzyczny,
  • Autobuilder - linia montażowa składająca klocki.
lego-boost-modele

Oczywiście zarówno używając klocków, jak i aplikacji można popuścić wodze fantazji i wyjść poza przykładowe konstrukcje. Hasłem zestawu przecież jest: Build Code Play, czyli buduj, programuj, baw się. Całość ma ukazać się już w sierpniu, i może być doskonałym edukacyjnym prezentem wspomagającym nie tylko naukę programowania. Oby zestawy były dostępne w Polsce!