1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nie, to nie pomyłka. Na rynek właśnie trafił... Huawei P8 Lite

Debiutuje Huawei P8 Lite 2017. Nie ma nic wspólnego z poprzednikiem
105 interakcji
dołącz do dyskusji

Huawei chyba nie radzi sobie z nazewnictwem smartfonów. Do takiego wniosku można dojść po zaprezentowaniu modelu Huawei P9 Lite 2017, który w Europie będzie nosił miano Huawei P8 Lite 2017.

Zupełnie nie wiem, dlaczego Huawei zdecydował się na taką nazwę. Na rynku obecne są modele z serii P9, a już niebawem zobaczymy pierwsze modele Huawei P10. W tej sytuacji wypuszczanie odświeżonego modelu P8 Lite wydaje się niezbyt rozsądne, zwłaszcza że zastosowane w nim podzespoły oraz obudowa w ogóle nie przypominają poprzednika.

Być może chodzi o to, że P8 Lite to najlepiej sprzedający się smartfon w historii Huawei.

Chiński producent zainwestował ogromne środki w jego kampanię promocyjną. Telefon był sprzedawany w ofertach operatorskich w bardzo niskich cenach, a obsługa salonów wciskała go do praktycznie każdego taniego abonamentu. Model ten dodatkowo w czasie swojego debiutu oferował bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Być może Huawei uważa, że po dobrych doświadczeniach z modelem P8 Lite użytkownik zdecyduje się kupić nową wersję swojego smartfonu. Naprawdę, nie mam zielonego pojęcia.

Huawei P8 Lite 2017

Pod względem wyglądu Huawei P8 Lite 2017 bardzo przypomina świetny smartfon Honor 8. Kto wie, może zaprezentowany właśnie model miał być początkowo Honorem 8 Lite? Nie jest to jednak istotne. Najważniejsze jest, że na pierwszy rzut oka Huawei P8 Lite 2017 wydaje się naprawdę dobrym smartfonem. Ma on 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za jego wydajność odpowiada ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 wyposażony w osiem rdzeni Cortex-A53. Cztery z nich mają taktowanie 2,1 GHz, a pozostałe 1,4 GHz. Układ ten współpracuje z 3 GB RAM oraz 16 GB rozszerzalnej pamięci flash.

Telefon jest też wyposażony w dwa aparaty. Przedni ma matrycę o rozdzielczości 8 Megapikseli, zaś tylny 12 Megapikseli i jest dodatkowo wspomagany przez diodę doświetlającą. Smartfon otrzymał też czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 3000 mAh i dodatkowo obsługuje dwie karty SIM. Huawei P8 Lite 2017 będzie działał pod kontrolą systemu Android 7.0 Marshmallow wzbogaconego o nakładkę EMUI 5.0.

Huawei P8 Lite 2017 będzie dostępny w niemieckich sklepach pod koniec stycznia. Stamtąd szybko trafi do Polski.

Będzie można go kupić w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej oraz złotej. Jego cena wyniesie 239 euro, czyli około 1049 zł. Oznacza to, że urządzenie to będzie cechować się naprawdę dobrym stosunkiem ceny do jakości i może zyskać przychylność ogromnej grupy użytkowników.

Oczywiście o ile połapią się oni w zagmatwanym nazewnictwie Huaweia i nie uznają, że nie chcą mieć tak starego smartfona jak Huawei P8 Lite. A taki scenariusz, wbrew pozorom, jest całkiem możliwy.