Sprzęt  / News

Honor 6X to murowany hit. Świetna specyfikacja i podwójny aparat - za grosze!

254 interakcji
dołącz do dyskusji

Honor 6X, bardzo ciekawy smartfon ze średniej półki cenowej, został właśnie zaprezentowany na targach CES 2017. Jakby tego było mało, jednocześnie trafił do sprzedaży we Włoszech, a niebawem trafi do innych europejskich krajów, także Polski.

Telefon ten ma ogromne szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu. Przypomnijmy, że jego poprzednik, Honor 5X, sprzedał się aż w 8 milionach egzemplarzy. Przyczyną tego jest świetny stosunek ceny do jakości tego smartfona. Nie inaczej jest z jego następcą.

honor-6x_front-srebrny

Honor 6X to model wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, co przekłada się na szczegółowość wynoszącą 401 ppi.

Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Kirin 655 wyposażony w osiem rdzeni Cortex-A53. Częstotliwość pracy czterech z nich wynosi 2,1 GHz, pozostałe cztery pracują z taktowaniem 1,7 GHz. Układ współpracuje z 3-4 GB RAM oraz 32-64 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Prawdziwymi gwiazdami są jednak aparaty.

Z przodu znalazł się aparat z matrycą o rozdzielczości 8 Megapikseli. Z tyłu z kolei zastosowano dwa aparaty. Pierwszy z nich ma matrycę o rozdzielczości 12 Megapikseli i odpowiada za robienie zdjęć. Drugi aparat ma znacznie mniejszą rozdzielczość, 2 Megapiksele i dostarcza do urządzenia dane o odległości od elementów znajdujących się w kadrze.

W ten sposób smartfon dowiaduje się, które elementy stanowią pierwszy, a który drugi plan. Informacje te przydają się już po zrobieniu zdjęcia, gdy użytkownik może dowolnie rozmyć jego tło. Rozwiązanie to było do tej pory dostępne wyłącznie dla smartfonów ze znacznie wyższej półki cenowej; za sprawą Honora 6X podwójny aparat w końcu trafia do mainstreamu.

honor-6x_tyl-szary

Inne ciekawe elementy zastosowane w Honor 6X to umieszczony na pleckach urządzenia czytnik linii papilarnych, dwa sloty na karty SIM oraz akumulator o bardzo rozsądnej pojemności 3340 mAh, dodatkowo wspierający funkcję szybkiego ładowania. Szkoda, że zabrakło tu żyroskopu (fani Pokemon Go mogą być wkurzeni) oraz służącego do płatności zbliżeniowych NFC. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow wzbogaconego o nakładkę EMUI 4.1.

Honor 6X będzie niezwykle popularnym smartfonem.

Nie mam wątpliwości co do tego, że zdobędzie on serca ogromnej części mniej zamożnych użytkowników. Cena smartfona w wersji z 3 GB RAM i 32 GB pamięci flash wynosi bowiem zaledwie 249 euro, co w Polsce powinno przełożyć się na cenę 1099 zł. Z kolei wydajniejszy model wyposażony w 4 GB RAM i 64 GB flash ma kosztować niewiele więcej, bo 299 euro, czyli mniej więcej 1299-1349 zł.

Niestety nie wiemy, kiedy telefon trafi do sprzedaży w Polsce. Można jednak podejrzewać, że stanie się to już niebawem, ponieważ w naszym kraju największą popularnością cieszą się właśnie urządzenia ze średniej półki cenowej, do której należy Honor 6X.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst