1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Chcesz nauczyć się fotografii? Harvard ma dla ciebie świetny, darmowy kurs

kurs fotografii
348 interakcji
dołącz do dyskusji

Uczelnia Harvard właśnie udostępniła za darmo pełen kurs fotograficzny wyjaśniający wszystkie najważniejsze pojęcia i techniki foto. Warto!

Uczelnia Harvard - Alma Mater takich sław jak Mark Zuckerberg czy Bill Gates - opublikowała właśnie zapis kapitalnego kursu, w którym można poznać tajniki fotografii. Jest to zapis wideo lekcji, które uczelnia prowadzi w swoich murach.

Kilkanaście godzin wartościowych treści o fotografii.

Kurs Harvardu został opublikowany na platformie Alison, która jest obszernym repozytorium kursów szkoleniowych online. Lekcje są podzielone na 13 modułów omawiających kolejne zagadnienia fotografii cyfrowej. Całość jest podzielona na kilkadziesiąt tematów, które są omawiane w 15-30 minutowych filmach.

Filmy poruszają tematy ekspozycji, światła, czytania histogramów w aparacie, czy zarządzania kolorem.

Znajdziemy też część o sprzęcie, czyli aparatach i obiektywach. Do tego kurs pokazuje techniki edycji zdjęć, w tym retuszu. Do kursu są dołączone materiały dodatkowe, które można pobrać do niektórych lekcji.

Wszystko to dostępne jest za darmo.

Filmy to zapisy lekcji z Harvardu. Mają charakter wykładów, co z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu, tym bardziej, że prowadzący zajęcia często patrzy na zagadnienia pod kątem mocno teoretycznym.

Jest to jednak duża porcja sprawdzonej, skondensowanej, podanej na talerzu wiedzy. Znalezienie wszystkich tych informacji w różnych zakamarkach sieci może trwać całe tygodnie.

Ważna uwaga - filmy są w języku angielskim i nie ma tu opcji dodania polskich napisów. Mimo to prowadzący mówi zrozumiałym językiem.

Kurs Harvardu jest dostępny na stronie Alison.com. Aby uzyskać do niego dostęp, należy zalogować się na bezpłatne konto w serwisie.