Sprzęt  /  News

Nowy Dell XPS 13 robi wrażenie! Małe ramki i ten zawias

Dell XPS 13 - nowy laptop konwertowalny
128 interakcji
dołącz do dyskusji

Dell zdradził przedwcześnie, jakiego sprzętu możemy spodziewać się na targach CES 2017. Już teraz wiemy, że w Las Vegas zostanie zaprezentowany zupełnie nowy laptop konwertowalny bazujący na udanej konstrukcji Dell XPS 13.

Targi CES jak co roku będą obfitować w premiery sprzętów elektronicznych najróżniejszych firm. Jedną z marek, która na te targi się szykuje, jest Dell. Producent w tym roku zdradził jednak, czego się spodziewać, na chwilę przed rozpoczęciem imprezy.

W ofercie marki Dell można znaleźć mnóstwo komputerów, a jednym z najciekawszych modeli jest bez wątpienia Dell XPS 13.

To bardzo smukły laptop o świetnych parametrach i jedna z najciekawszych mobilnych maszyn z Windows 10 dostępnych obecnie w sprzedaży. Producent zdaje sobie z tego sprawę i postanowił poszerzyć rodzinę urządzeń z linii Dell XPS 13 o kolejnego przedstawiciela.

Dla wielu osób mogło być jednak rozczarowaniem, że Dell XPS 13 to tylko klasyczny laptop. Od lat producenci oferują bowiem urządzenia o nieco większych możliwościach, dzięki czemu w określonych sytuacjach z notebooka można skorzystać niczym z przerośniętego tabletu.

Dell XPS 13 zmieni się w laptop konwertowalny.

Dell XPS 13 - nowy laptop konwertowalny

Nowa wersja notebooka będzie sprzętem typu 2 w 1. Nie zabraknie w nim znanego z klasycznej wersji tego komputera ekranu z ramką o grubości zaledwie 5,2 mm. Dzięki temu gabaryty tego komputera są zbliżone do klasycznych laptopów o 11,6-calowej przekątnej wyświetlacza.

Dell XPS 13 w wersji konwertowalnej w przeciwieństwie do zwykłej wersji pozwoli na korzystanie z komputera w kilku różnych pozycjach. Ekran będzie można odwrócić o 360 stopni i korzystać z komputera niczym z tabletu, gdy klawiatura znajdzie się pod palcami.

Konwertowalny Dell XPS 13 - specyfikacja.

Dell XPS 13 w wersji 2 w 1 ma zostać wyposażony w procesory Core i5 i Core i7 z rodziny Intel Kaby Lake, które... tak naprawdę będą procesorami Intel Core M niewymagającymi żadnego aktywnego chłodzenia. Nowy komputer będzie cichy, ale raczej nie będzie tak wydajny jak jego klasyczny odpowiednik.

Obudowa nowego komputera w wariancie konwertowalnym została przeprojektowana tak, by zmieścić nowe podzespoły i zawias pozwalający na odchylanie ekranu. Wykorzystano tu porty USB-C, z których jeden obsługuje interfejs Thunderbolt 3. Czytnik kart SD wymieniono na czytnik microSD.

Miła niespodzianka: w pudełku znajdzie się adapter na zwykłe USB. Dell obiecuje przy tym 15 godzin czasu pracy modelu z ekranem o rozdzielczości Full HD. Nie zabrakło też nowego aparatu zgodnego z Windows Hello. Konwertowalny Dell XPS 13 ma zadebiutować w podstawowej wersji w cenie 999 dol.