1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Oprogramowanie
  4. Foto

Ależ okazja! Świetne kursy Adobe Premiere Pro i After Effects dostępne za darmo

Rozpoczynasz przygodę z montażem filmów? Udemy przez ograniczony czas udostępnia za darmo kursy Adobe Premiere Pro oraz After Effects. Nawet jeśli dziś ich nie potrzebujesz, warto przypisać je do konta.

Darmowe Kursy Adobe Premiere Pro i After Effects
137 interakcji
dołącz do dyskusji

W internecie można znaleźć całe zatrzęsienie poradników pokazujących, jak zacząć przygodę z montażem filmów. YouTube jest wręcza zalany domowymi tutorialami, ale w większości przypadków kursy są chaotyczne, a do tego często są prowadzone na przestarzałych wersjach programów. Już samo szukanie wartościowych materiałów jest zniechęcające.

Po drugiej stronie mamy różne wydawnictwa oraz internetowe akademie z przemyślanymi kursami. Takie materiały są o wiele bardziej wartościowe, natomiast z reguły trzeba za nie sporo zapłacić.

Teraz Udemy - jedna z największych platform do kursów online - udostępnia kursy Premiere Pro i After Effects za darmo.

Na Udemy pojawiły się darmowe kursy programów Adobe Premiere Pro i Adobe After Effects. Są to lekcje prowadzone w formie filmów, na których widzimy najczęściej konkretne zadania wykonywane krok po kroku z dokładnym wyjaśnieniem kolejnych etapów. Kursy są w języku angielskim, ale warto się z nimi zapoznać nawet jeśli nie jesteś biegły w tym języku. Większość czynności widać na ekranie.

Co ważne, kursy są prowadzone na najnowszych wersjach programów, czyli CC 2017. Do lekcji są też dołączone różne zasoby, które można pobrać.

Na Udemy trwa teraz promocja, w ramach której wybrane kursy są darmowe. Promocja jest ograniczona czasowo, ale nie wiadomo jak długo potrwa. Warto założyć konto w serwisie i dodać do niego darmowe lekcje, ponieważ raz dodany kurs będzie dostępny za darmo przez cały czas, nawet po zakończeniu promocji.

Jak zacząć darmowy kurs Adobe Premiere Pro?

Kurs niestety nie jest zbyt rozbudowany, bo obejmuje zaledwie 2 godziny materiału. Lekcje obejmują m.in. pracę na greenscreenie, obróbkę kolorystyczną, śledzenie, maskowanie, a także ogólne porady i tricki, które usprawnią pracę z programem.

Samego programu Adobe Premiere Pro z pewnością nie trzeba przedstawiać osobom, które choć trochę interesują się tematem montażu. Obecnie to jedno z najlepszych i najpopularniejszych narzędzi do nieliniowej edycji filmów. Program pozwala montować wideo oraz audio, a do tego nakładać wiele efektów i przeprowadzać korekty barwne.

Premiere Pro sprawdzi się zarówno w amatorskich filmach na YouTube, jak i w przypadku większych, komercyjnych produkcji realizowanych na kilka kamer. Podstawy programu są dość proste, ale głębiej leży nieprzebrana liczba kolejnych możliwości. Jeśli do damy do tego pluginy, program rozrasta się do potężnych rozmiarów.

Kurs After Effects jest o wiele bardziej rozbudowany.

Obejmuje on prawie 10 godzin lekcji, podzielonych na 108 części. Pierwsza sekcja zawiera 10 lekcji, które pokazują podstawy programu. Dalej znajdziemy 9 kolejnych sekcji pokazujących głównie konkretne tutoriale rozpisane krok po kroku.

After Effects to świetne uzupełnienie Premiere Pro. O ile Pr mona uznać za program do montażu, tak Ae to rozbudowane narzędzie do efektów. Utworzymy tam efekty wizualne, animacje, czy efektowne napisy.

Darmowych kursów na Udemy jest więcej. Programiści również znajdą coś dla siebie.

Katalog kursów udostępnionych za darmo obejmuje kilkadziesiąt pozycji. Wśród nich jest kilka kursów dla deweloperów, m.in. PHP z Bootstrap3, progamistów Java, czy osób chcących dowiedzieć się czegoś o praktycznych zastosowaniach CSS.

Poza tym znajdziemy ogólne kursy z zakresu marketingu internetowego, tworzenia wideo na YouTube, a nawet... poradniki kuchenne.

Pełna lista darmowych kursów dostępnych na Udemy: