1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt
  4. Gry

10 najciekawszych rzeczy dla graczy, które właśnie pokazano w Las Vegas

CES 2017 to impreza, na której prezentowane są nie tylko pralki, telewizory i smartfony, ale również najpotężniejsze komputery dla graczy. Postanowiliśmy przygotować szybką listę 10 rzeczy ogłoszonych podczas targów, które mogą zainteresować miłośników interaktywnej roz(g)rywki:

10 najciekawszych rzeczy dla graczy pokazanych na CES 2017

Na CES 2017 pojawili się przedstawiciele EA oraz BioWare. Wydawca wykorzystał targi, aby ogłosić długo oczekiwaną datę debiutu gry Mass Effect: Andromeda. Premiera odbędzie się szybciej, niż przypuszczaliśmy. Produkcja wyląduje na sklepowych półkach już 21 marca 2017 roku!

mass-effect-andromeda

Wraz z datą premiery, EA zaprezentowało kolejny zwiastun pokazujący Andromedę w akcji. Wydawca opublikował również garść zrzutów ekranu z gry, które nie pokazują jednak niczego przełomowego.

Trzęsienia ziemi zabrakło u Nvidii. Odświeżona wersja Shield TV wspiera strumieniowanie wideo w 4K HDR. Maszyna posiada również wbudowanego asystenta głosowego Google. Zestaw z pilotem oraz nowym kontrolerem kosztuje 200 dol. Premiera jeszcze w tym miesiącu.

nvidia-shield-tv

Co ciekawe, wsparcie dla standardu 4K oraz technologii HDR ma otrzymać również starsza wersja Shield TV. Wszystko za pomocą aktualizacji oprogramowania, które będzie dostępne do końca stycznia.

nvidia-shield-tv-2

Pozornie ciekawą nowością jest również otwarcie usługi Nvidia NOW na komputery z Windowsem oraz macOS. Za jej pomocą można strumieniować obraz z gier, nie martwiąc się o wymagania sprzętowe. Wcześniej Nvidia NOW było dostępne jedynie dla posiadaczy produktów Shield.

GeForce Now 1

Dlaczego pozornie? Ponieważ cena usługi jest zaporowa. Za 20 godzin grania w strumieniu przyjdzie nam zapłacić ponad 100 złotych. Tyle samo zapłacimy za 10 godzin gry, jeżeli chcemy, aby strumieniowany obraz był wysyłany z maszyny wyposażonej w kartę GeForce GTX 1080. Ałć.

GeForce Now

Osobiście ostrzę sobie zęby na nowy, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla graczy od Logitecha. Headset G533 łączy bezprzewodowy komfort, opatentowane membrany Pro-G, ułudę dźwięku przestrzennego 7.1 DTS Headphone:X, długi czas pracy na baterii oraz (w końcu!) ciekawe, eleganckie wzornictwo. Cena? 649 złotych.

logitech-g533

Jako miłośnika gier w wirtualnej rzeczywistości, zainteresował mnie adapter TPCast od HTC. Za jego pomocą gogle HTC Vive stają się w pełni bezprzewodowe! Są tylko dwa problemy. Pierwszym jest czas działania - do półtora godziny. Drugi to cena - aż 249 dol.

htc-vive-tpcast

Tylko spójrzcie na tę bestię! Acer Predator 21X to bez wątpienia najgłośniejszy (chociaż na pewno nie najładniejszy) gamingowy laptop pokazany na CES 2017. Maszyna kosztująca przerażające 9000 dolarów posiada wygięty ekran, mechaniczną klawiaturę, procesor Core i7-7820HK, 64 gigabajty pamięci RAM oraz dwie karty GTX 1080. Dobry Boże.

Jestem leniem, który przekłada komfort nad osiągi. Dlatego cieszę się, że są takie firmy jak Roccat, które pracują nad bezprzewodowymi myszkami posiadającymi niemal zerowe opóźnienie. Nowy sensor tej firmy - Owl Eye - ma zapewniać brak laga oraz odwzorowanie ruchów jeden do jednego. Trzymam za słowo, będą testy.

roccat-owl-eye