1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Sony wprowadza zmianę godną Apple'a - od teraz konsola będzie... dostępna w nowym kolorze

Białe PS4 Slim - PlayStation 4 Mroźna biel

To nie jest zwykły biały, co to to nie. To mroźna biel! Czyżby była mowa o kolejnej wersji kolorystycznej iPhone'a? Nie! To Sony prezentuje właśnie nowe, białe PS4 Slim.

Sony zapowiedziało właśnie wprowadzenie do sprzedaży nowej konsoli do gier. Pod względem technicznym to ten sam produkt, co PlayStation 4 Slim wprowadzone do oferty pod koniec minionego roku i sprzedawane do tej pory. Różni się natomiast kolorem wykończenia.

Białe PS4 Slim - PlayStation 4 Mroźna biel

To nie jest zwykły biały - to jest mroźny biały!

Zaprezentowane pod koniec minionego roku PlayStation 4 z serii CUH-2000, nazywane przez graczy potocznie PlayStation 4 Slim, doczekało się nowej wersji. To drugi, po - jak przypomina firma - onyksowym czarnym, wariant kolorystyczny odświeżonej konsoli marki Sony.

Producent zapowiedział, że, przynajmniej z początku, białe PS4 będzie dostępne w Europie, Japonii i Azji. Sprzęt ma trafić na sklepowe półki jeszcze w tym miesiącu. W pudełku oprócz konsoli znajdzie się też pad w nowym kolorze nazwanym po angielsku Glacier White.

Białe PS4 Slim - PlayStation 4 Mroźna biel

Mamy jednak złą wiadomość dla fanów PlayStation 4 w Polsce, którzy byliby zainteresowani nową konsolą.

W naszym regionie premiera przewidziana jest na 24 stycznia. Niestety, w Europie pojawi się wyłącznie wariant o pojemności dysku 500 GB. Dla wielu osób może nie być to wystarczająca pojemność biorąc pod uwagę rozmiary gier.

Białe PS4 Slim w wersji 1 TB trafi do sprzedaży miesiąc później, czyli dokładnie 23 lutego. Niestety nie u nas, a... w Japonii. Nie wiadomo jeszcze, czy mroźno białe PlayStation 4 Slim 1 TB będzie sprzedawane w Polsce.

Białe PS4 Slim - PlayStation 4 Mroźna biel

Sam produkt jest oczywiście jak najbardziej w porządku - to w końcu znane i lubiane przez miliony ludzi na świecie PlayStation 4 Slim w nowej wersji kolorystycznej.

Bawią mnie jednak producenci, którzy przykładają tyle wagi do wymyślania rzucających się w oczy nazw klasycznych kolorów. To, że Apple nazwie swojego iPhone'a per Gwiezdna szarość nie sprawi, że nagle ten szary będzie jakiś wyjątkowy, a ukazuje jedynie pretensjonalność marketingowców firmy z Cupertino.

Owszem, Rose Gold rok temu wzbudzał emocje, bo jednak różowe złoto było czymś ciekawym, nowym w świecie telefonów. Sam jednak się śmiałem z Apple'a przy premierze iPhone'a 7 - to jedyna firma, która jest w stanie podsycać emocje fanów kolorem czarnym i to podwójnie, wprowadzając telefony w wariancie matowym i onyksowym.

Białe PS4 Slim - PlayStation 4 Mroźna biel

W przypadku PlayStation 4 japoński producent nie odmówił sobie podobnego zabiegu i białe PS4 nie jest po prostu białe tak jak jakiś tam Xbox - w końcu Microsoft zaprezentował konsolę w tym kolorze przed Sony - tylko jest mroźno białe. Cokolwiek miałoby to znaczyć.

Niemniej jednak brawo dla Sony, że Sony zdecydowało się wydać nową wersję PlayStation 4 w nowym kolorze. Białe PS4 Slim może wielu osobom pasować w salonie do wystroju wnętrza bardziej niż dostępny wcześniej onyksowy czarny wariant tej konsoli.