REKLAMA

Windows 10 Creators Update przyniesie mnóstwo dobroci dla graczy

Nie podoba ci się skupienie się Microsoftu na konsolach Xbox One? Te ponure dla ciebie czasy odchodzą do przeszłości, a nadchodząca aktualizacja dla Windows 10 ma wnieść dużo pożytecznych zmian.

12.12.2016 20.06
Windows 10 Creators Update to również mnóstwo dobroci dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft przez pewien czas wydawał się nie pamiętać, że jedną z głównych przyczyn niekończącego się sukcesu Windows na komputerach osobistych są gry wideo. Żadna inna platforma pecetowa nie oferuje graczom tyle, ile oferuje Windows. Na szczęście w końcu sobie o tym przypomniano.

PC od paru miesięcy już nie jest urządzeniem drugiej kategorii dla Microsoftu, jeżeli chodzi o gry wideo. Można wręcz zaryzykować obserwację, że firma dąży do tego, by każdy PC był pewną odmianą Xboksa. Tyle że może nie tak zoptymalizowanego pod gry, jak konsola. I, co bardzo cieszy, to nastawienie się nie zmienia.

Windows 10 Creators Update – gry, gry i jeszcze raz gry

Już pod koniec marca pojawi się kolejna aktualizacja rozwojowa dla Windows 10 o nazwie Creators Update. Na bieżąco informujemy was o kolejnych nowościach, jakie ta ma wprowadzić. Tym razem, z nieukrywaną przyjemnością, zwracam się do graczy. Bowiem i oni mają czego wypatrywać, o czym Microsoft właśnie poinformował.

Creators Update ma wprowadzić znacznie szerszą obsługę akcesoriów dla graczy opierających się na, niestety, zamknięty i własnościowy standard Xbox Wireless, który ma być znacznie lepszy niż Bluetooth. A to oznacza, że sprzęt od partnerów Microsoftu (firma wymienia, między innymi, Astro, Turtle Beach i Plantronics) wraz z Creators Update będzie działał zarówno z konsolami Xbox One, jak i z komputerami PC.

Pojawią się też nowości techniczne. Wprowadzone zostanie zapowiedziane wcześniej strumieniowanie gier, a także usprawnienia graficzne możliwe dzięki uaktualnieniu specyfikacji sterowników graficznych do WDDM 2.2 oraz wprowadzeniu mechanizmów HDR/WCG, co pozwoli na wprowadzenie jednolitego standardu dla gier chcących operować w standardzie wizualnym HDR.

REKLAMA

System też zacznie bardziej aktywnie aktualizować sterowniki graficzne. Gry ze Sklepu Windows będą posiadać ich własne podwersje, zoptymalizowane dla danych tytułów. Jeżeli więc AMD lub Nvidia lub inna firma opublikowała aktualizację sterownika dla danej gry, Sklep Windows zadba o to, by ten od razu się zainstalował wraz z samą grą.

Co więcej, to nie koniec. Microsoft zapewnia, że ma jeszcze kilka ogłoszeń do wyartykułowania, w stosownym czasie. Czyżby plotki na temat większej spójności między Windows 10 dla konsol do gier a Windows 10 dla PC miały okazać się prawdziwe? Będę na pewno pilnie śledził ten temat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA