REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nadchodzi Sudden Strike 4! Jest już pierwszy zwiastun, a ja znowu jestem w 2001 roku

Dwie płyty CD, wielkie kartonowe pudło, kody wpisywane z dwoma gwiazdkami na początku i „fotorealistyczna grafika”, od której przecierało się oczy ze zdumienia. Mam wspaniałe wspomnienia związane z grą Sudden Strike i nie posiadam się z radości, że wielkimi krokami nadchodzi Sudden Strike 4.

19.12.2016
8:59
Nadchodzi Sudden Strike 4! Pierwszy zwiastun dobrze rokuje
REKLAMA
REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun przedstawiający Sudden Strike 4 w akcji. Starsi czytelnicy Spider’s Web powinni przygotować się na atak nostalgii. Interfejs, projekty pojazdów, ikony - wiele elementów nowej gry wygląda jak siłą wycięte z kultowej gry wydanej w 2001 roku:

Pierwszy Sudden Strike zadebiutował w 2000 roku. Z rocznym opóźnieniem wydała go w Polsce Cenega. Były to czasy, gdy gry komputerowe dystrybuowano w gigantycznych pudłach, instrukcje były opasłe i wyczerpujące, a pliki instalacyjne wypalano na płytach CD.

sudden-strike class="wp-image-534948"

Za kultową grę Sudden Strike odpowiadało studio Fireglow. Twórcy mieli swoją siedzibę w Rosji. Być może dlatego drugowojenne katiusze były tak potężne w tej strategii. Dla równowagi, światowym wydawcą Sudden Strike zostało niemieckie CDV (wydawca Kozaków).

sudden-strike-2000 class="wp-image-534947"

Za Sudden Strike 4 odpowiada inne studio - węgierskie Kite Games. Niestety, nie są to deweloperzy z tradycjami. KG powstało w 2014 roku, a Sudden Strike 4 będzie ich pierwszą wielką produkcją. Nie napawa to optymizmem.

kite-games class="wp-image-534949"

Optymistycznie nastraja za to pierwszy zwiastun pokazujący Sudden Strike 4 w akcji. Tak jak wcześniej, będzie to drugowojenna strategia czasu rzeczywistego rozgrywana w rzucie izometrycznym, z taktyczną pauzą pomagającą mniej doświadczonym generałom.

sudden-strike-4-4 class="wp-image-534957"

Będąc przy klasyce, nawet ikonki z Sudden Strike 4 wyglądają na bardzo podobne do tych z oryginalnej gry strategicznej. Mam wrażenie, że węgierscy producenci powzięli za punkt honoru, aby ich produkt nawiązywał do wspaniałego oryginału tak silnie, jak to tylko możliwe.

sudden-strike-4-5 class="wp-image-534956"

Jestem ciekaw, w jakim stopniu będzie możliwe niszczenie otoczenia. Na zwiastunie widzimy przewrócone drzewa, zniszczone dachy i leje po pociskach. Mam nadzieję, że domy i zabudowania również będą walić się niczym domki z kart. Kreatywna destrukcja to jedna z największych przyjemności w tej serii.

sudden-strike-4-6 class="wp-image-534955"

Sudden Strike 4 ma nabrać taktycznej głębi za sprawą unikalnych generałów (po 3 na każdą stronę konfliktu) oraz ich „doktryn”. Doktryny to z kolei nic innego, jak niepowtarzalne modyfikatory i specjalne umiejętości dla prowadzonych jednostek.

sudden-strike-4-7 class="wp-image-534960"

Zahaczając o jednostki - tak jak w 2001 roku, istotne będzie życie każdego pojedynczego żołnierza. Każdy wojak dostanie własny pasek życia, a odpowiednie dbanie o piechotę, pojazdy i zasoby zostanie kluczem do zwycięstwa. Podwładnych zawsze będzie mniej niż potrzeba.

sudden-strike-4-1 class="wp-image-534958"

Najciekawsze zostawiłem na koniec. Sudden Strike 4 pojawi się nie tylko na komputerach osobistych, ale również… konsoli PlayStation 4! Obsługa strategii czasu rzeczywistego za pomocą kontrolera? To dopiero wyzwanie. Coś mi jednak mówi, że jestem skłonny się go podjąć.

REKLAMA
sudden-strike-4-2 class="wp-image-534951"

Sudden Strike 4 zadebiutuje na wiosnę 2017 roku. Ależ nie mogę się doczekać! W końcu ile można katować Company of Heroes II.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA