REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Tego jeszcze nie było. Teraz w mBanku przelew potwierdzisz aplikacją mobilną

mBank jako jeden z pierwszych na świecie wprowadza potwierdzanie transakcji w aplikacji mobilnej. Bank jest zdania, że to bezpieczniejsza forma autoryzacji. Tego nie jesteśmy pewni, ale na pewno jest wygodniejsza.

05.12.2016
15:41
Bank nie działa
REKLAMA
REKLAMA

Mobilna autoryzacja transakcji bankowych przy pomocy aplikacji to jedno z pierwszych tego typu wdrożeń na świecie i pierwsze w Polsce. Choć z tą premierą to jest jednak ciut na wyrost. Rozwiązanie jest bowiem testowane i może być wprowadzone na naszych kontach na życzenie poprzez udział w pilotażu. Bank liczy też na informacje zwrotne od użytkowników podczas testów. Ale o co właściwie chodzi?

Mobilna autoryzacja to nowy – łatwiejszy, szybszy i, zdaniem banku, bezpieczniejszy – sposób potwierdzania operacji realizowanych w serwisie transakcyjnym mBanku. Cały proces odbywa się w aplikacji mobilnej banku i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Dziś klienci po zleceniu operacji w bankowości internetowej przepisują hasło z wiadomości SMS (przychodzącej na zarejestrowany w banku numer telefonu) lub przepisują ciąg znaków z listy kodów jednorazowych.

Nowe rozwiązanie eliminuje konieczność przepisywania haseł. Po zleceniu operacji w internetowym serwisie transakcyjnym, w aplikacji mobilnej banku od razu pojawia się powiadomienie autoryzacyjne. Wystarczy zalogować się do aplikacji i potwierdzić lub odrzucić transakcję jednym kliknięciem. Bezpieczeństwo gwarantować ma szyfrowanie SSL/TLS oraz dodatkowym szyfrowaniem wewnątrz kanału SSL/TLS.

Jak potwierdzić przelew aplikacją?

REKLAMA

Aby wziąć udział w pilotażu wystarczy pobrać najnowszą aplikację mBanku w AppStore lub Google Play i złożyć wniosek o przystąpienie do pilotażu dostępny na stronie banku. Opcja mobilnej autoryzacji powinna pojawić się w aplikacji w ciągu maksymalnie 24 godzin, o czym zostaniemy poinformowani za pomocą powiadomienia push. Wystarczy już tylko ją aktywować w aplikacji banku, potwierdzając akcję kodem PIN.

Pilotaż potrwa do czasu uruchomienia przez mBank nowej wersji aplikacji mobilnej. Od tego momentu mobilna autoryzacja będzie dostępna dla wszystkich klientów – bez konieczności wcześniejszego wypełniania wniosku zapisu na pilotaż.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA