REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Bankowość
  3. Tech

Tego jeszcze nie było. Teraz w mBanku przelew potwierdzisz aplikacją mobilną

mBank jako jeden z pierwszych na świecie wprowadza potwierdzanie transakcji w aplikacji mobilnej. Bank jest zdania, że to bezpieczniejsza forma autoryzacji. Tego nie jesteśmy pewni, ale na pewno jest wygodniejsza.

Bank nie działa
REKLAMA
140 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Mobilna autoryzacja transakcji bankowych przy pomocy aplikacji to jedno z pierwszych tego typu wdrożeń na świecie i pierwsze w Polsce. Choć z tą premierą to jest jednak ciut na wyrost. Rozwiązanie jest bowiem testowane i może być wprowadzone na naszych kontach na życzenie poprzez udział w pilotażu. Bank liczy też na informacje zwrotne od użytkowników podczas testów. Ale o co właściwie chodzi?

Mobilna autoryzacja to nowy – łatwiejszy, szybszy i, zdaniem banku, bezpieczniejszy – sposób potwierdzania operacji realizowanych w serwisie transakcyjnym mBanku. Cały proces odbywa się w aplikacji mobilnej banku i nie wymaga dodatkowego oprogramowania. Dziś klienci po zleceniu operacji w bankowości internetowej przepisują hasło z wiadomości SMS (przychodzącej na zarejestrowany w banku numer telefonu) lub przepisują ciąg znaków z listy kodów jednorazowych.

Nowe rozwiązanie eliminuje konieczność przepisywania haseł. Po zleceniu operacji w internetowym serwisie transakcyjnym, w aplikacji mobilnej banku od razu pojawia się powiadomienie autoryzacyjne. Wystarczy zalogować się do aplikacji i potwierdzić lub odrzucić transakcję jednym kliknięciem. Bezpieczeństwo gwarantować ma szyfrowanie SSL/TLS oraz dodatkowym szyfrowaniem wewnątrz kanału SSL/TLS.

Jak potwierdzić przelew aplikacją?

REKLAMA

Aby wziąć udział w pilotażu wystarczy pobrać najnowszą aplikację mBanku w AppStore lub Google Play i złożyć wniosek o przystąpienie do pilotażu dostępny na stronie banku. Opcja mobilnej autoryzacji powinna pojawić się w aplikacji w ciągu maksymalnie 24 godzin, o czym zostaniemy poinformowani za pomocą powiadomienia push. Wystarczy już tylko ją aktywować w aplikacji banku, potwierdzając akcję kodem PIN.

Pilotaż potrwa do czasu uruchomienia przez mBank nowej wersji aplikacji mobilnej. Od tego momentu mobilna autoryzacja będzie dostępna dla wszystkich klientów – bez konieczności wcześniejszego wypełniania wniosku zapisu na pilotaż.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA