REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Onet kupuje JakDojade.pl

Aplikacji Jakdojade.pl nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto podróżuje komunikacją miejską. Ta jednak przestaje być niezależna. Jej właściciel należy teraz do Grupy Onet-RAS Polska.

22.12.2016
15:38
Jakdojade.pl to aplikacja, którą mam na swoim smartfonie najdłużej.
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi Business Insider, spółka City-Nav znana szerszej publiczności jako właścicielka znakomitej aplikacji Jakdojade.pl, jest już podmiotem zależnym. Grupa Onet-RAS Polska wykupiła w niej 69 proc. udziałów, stając się w zasadzie jej właścicielem.

Jak tłumaczy Jovan Protic z Grupy Onet-RAS Polska w wypowiedzi na łamach Business Insidera, celem Onetu jest zdobycie pozycji wiodącego wydawcy aplikacji mobilnych w Polsce. Jeżeli faktycznie wskazana motywacja jest tą właściwą, to jest to krok w jak najlepszym kierunku. Choć Jakdojade.pl ma konkurencję (patrz chociażby Transportoid), to jest zdecydowanym liderem na rynku w dziedzinie, bądź co bądź, bliskiej znacznej części użytkowników telefonów komórkowych.

To jednak oznacza, że w aplikacji najprawdopodobniej pojawią się reklamy serwowane przez moduły reklamowe Onetu.

REKLAMA

Twórcy aplikacji zachowają pakiet udziałów w wysokości 30 proc i pozostaną członkami zarządu firmy, który zostanie rozszerzony o dwie osoby z Grupy Onet-RAS Polska.

Wartość transakcji nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA