1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Onet kupuje JakDojade.pl

Aplikacji Jakdojade.pl nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto podróżuje komunikacją miejską. Ta jednak przestaje być niezależna. Jej właściciel należy teraz do Grupy Onet-RAS Polska.

Jakdojade.pl to aplikacja, którą mam na swoim smartfonie najdłużej.
177 interakcji
dołącz do dyskusji

Jak donosi Business Insider, spółka City-Nav znana szerszej publiczności jako właścicielka znakomitej aplikacji Jakdojade.pl, jest już podmiotem zależnym. Grupa Onet-RAS Polska wykupiła w niej 69 proc. udziałów, stając się w zasadzie jej właścicielem.

Jak tłumaczy Jovan Protic z Grupy Onet-RAS Polska w wypowiedzi na łamach Business Insidera, celem Onetu jest zdobycie pozycji wiodącego wydawcy aplikacji mobilnych w Polsce. Jeżeli faktycznie wskazana motywacja jest tą właściwą, to jest to krok w jak najlepszym kierunku. Choć Jakdojade.pl ma konkurencję (patrz chociażby Transportoid), to jest zdecydowanym liderem na rynku w dziedzinie, bądź co bądź, bliskiej znacznej części użytkowników telefonów komórkowych.

To jednak oznacza, że w aplikacji najprawdopodobniej pojawią się reklamy serwowane przez moduły reklamowe Onetu.

Twórcy aplikacji zachowają pakiet udziałów w wysokości 30 proc i pozostaną członkami zarządu firmy, który zostanie rozszerzony o dwie osoby z Grupy Onet-RAS Polska.

Wartość transakcji nie jest znana.