REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Systemy iOS 10.2, tvOS 10.1 i watchOS 3.1.1 już tu są. Najważniejsza nowość niestety nie dla Polaków

Zadebiutowały właśnie trzy systemy operacyjne od Apple'a. Tak naprawdę z perspektywy Polaków tego uaktualnienia mogłoby w ogóle nie być, bo z najciekawszej nowości w iOS 10.2 i tvOS 10.1 nie będzie nam dane skorzystać.

12.12.2016
21:17
iOS 10.2 aktualizacja iphone ipad
REKLAMA

Dla użytkowników iPhone'ów i iPadów przygotowano iOS 10.2, na Apple TV można wgrać tvOS 10.1, a zegarki Apple Watch otrzymały watchOS 3.1.1.

REKLAMA

Co nowego w iOS 10.2?

Nowa wersja systemu to przede wszystkim nowa aplikacja o prostej nazwie TV. Za jej pomocą będzie można wyszukiwać materiały wideo z wielu usług dających dostęp do materiałów VOD w jednym miejscu. W Polsce jednak z niej nie skorzystamy, bo aplikacja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych.

Ten ruch akurat jest zrozumiały, bo TV.app z iOS 10.2 współpracuje z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi. Nam nie przyda się nawet do przeszukiwania dostępnego u nas Netfliksa, gdyż ten nie zdecydował się na umieszczenie swojej bazy w ramach aplikacji Apple'a. Nadal nie mamy też dostępu do aplikacji News.

Oprócz tego w iOS 10.2 wprowadzono - oczywiście - nowe emotikony.

Jest około setki nowych emoji "przedstawiających osoby, żywność, zwierzęta, sporty i zawody". Nieco ciekawiej zapowiadają się usprawnienia zdjęć. W trybie Live Photo od teraz będzie rejestrowane więcej klatek na sekundę i poprawiona została stabilizacja obrazu.

Poprawiono też grupowanie fotografii w sekcji Osoby w ramach aplikacji Zdjęcia. Wspomnienia nie powinny już dodawać do automatycznie generowanych filmów zrzutów ekranu, szkiców i potwierdzeń. Dodano obsługę kolejnych plików RAW, a teleobiektyw ma być poprawnie aktywowany po przejściu do aparatu z rolki.

Zmian doczekały się też dodatki w iMessage.

Dla mnie to straszne bzdurki, których użyłem dwa razy - pierwszy i ostatni - ale odnotuję, że w iMessage pojawiły się dwa nowe efekty pełnoekranowe: Miłość i Uroczystość. Poprawek błędów doczekała się aplikacja Mail, a kilku dodatkowych funkcji Muzyka (powróciły oceny i ułatwiono dostęp do powtarzania i mieszania).

Dodano nowe tapety, opcję wyłączenia jakiejkolwiek reakcji telefonu na długie przyciśnięcie przycisku Home. iOS 10.2 zapamiętuje też teraz, z którego panelu w centrum powiadomień korzystano ostatnio. To samo dotyczy trybów w aplikacji Aparat, która zapamiętuje ostatnio wybraną opcję.

Oprócz tego poprawiono jeszcze inne, pomniejsze błędy. Przyznam, że dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć wobec aktualizacji systemu w iPhonie i iPadzie. Zupełnie inaczej było w przypadku iOS 10.1, gdzie wprowadzono tryb portretowy i jeszcze wcześniej, gdy debiutowała nowa wersja Zdjęć.

W tvOS 10.1 można zaobserwować jeszcze mniej zmian.

Tutaj najważniejszą nowością jest oczywiście aplikacja TV, której w Polsce (tak jak Siri na Apple TV) nie uświadczymy. W dodatku tvOS 10.1 pobiera się u mnie już od godziny i w przeciwieństwie do iOS 10.2 na czterech urządzeniach, pobrać się nie chce.

watchOS 3.1.1 to tylko kosmetyczne poprawki.

REKLAMA

I to w sumie byłoby na tyle. Serio?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA