REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Najpopularniejsze gry i aplikacje na Androida w 2016 roku - pełne zestawienie

Google przedstawił właśnie listę najpopularniejszych materiałów, jakie w 2016 pobieraliśmy na nasze Androidy ze sklepu Google Play. To dobra okazja, żeby przypomnieć sobie (lub poznać!) najlepszy gry i aplikacje.

01.12.2016
18:47
Najpopularniejsze aplikacje na Androida w 2016 roku. Google podaje pełne zestawienie Google play
REKLAMA
REKLAMA

Koniec roku zbliża się dużymi krokami, a co za tym idzie, nadchodzi też czas rankingów i podsumowań. Na blogu Google właśnie pojawiła się lista topowych aplikacji i materiałów, które w 2016 roku cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników Androida.

Najlepsze aplikacje zyskujące popularność w 2016 roku:

Jak widać, mamy tu przekrój przez wszystkie trendy 2016 roku. Dwie aplikacje z filtrami do zmiany twarzy, edytor fotek nastawiony na selfie i klawiatura emoji. W tym zestawieniu najrozsądniej wygląda aplikacja do obsługi podcastów.

Najlepsze gry zyskujące popularność w 2016 roku:

W 2016 roku niekwestionowanym liderem była oczywiście gra Pokemon GO. Dziś pozostali przy niej już tylko najwytrwalsi, ale na wakacjach gra była absolutnym hitem, na całym świecie. Liczba pobrań zawiera się w przedziale 100-500 milionów!

Kolejne miejsca to nachalnie promowany Clash Royale, a także gry zręcznościowe: Traffic Rider pozwalająca wcielić się w motocyklistę, piłkarska Dream League Soccer i multiplayerowa slither.io.

Najchętniej strumieniowane piosenki w 2016 roku:

  1. Stressed Out, Twenty One Pilots
  2. Sorry, Justin Bieber
  3. One Dance (feat. WizKid & Kyla), Drake
  4. Don't Let Me Down (feat. Daya), The Chainsmokers
  5. Me, Myself & I, G-Eazy

Tutaj lista też nie przynosi wiele niespodzianek. Dominują popowi, radiowi wykonawcy, którzy docierają do najszerszego grona słuchaczy.

Najchętniej oglądane filmy w 2016 roku:

Na liście filmów również nie znajdziemy niespodzianek. Mamy cztery absolutne hity kasowe, czyli trzy filmy traktujące o superbohaterach i nowe Gwiezdne Wojny. Na liście znajdziemy też animowaną produkcję Disneya, czyli Zwierzogród.

Najchętniej oglądane seriale w 2016 roku:

Zaskoczeniem na tej liście jest dla mnie The Flash. Nie sądziłem, że ten serial ma tak wielu widzów. Pozostałe pozycje na liście to dobrze znane marki. Warto jednak zauważyć, że sklep Play nie oferuje wszystkich seriali, a do tego dochodzą ograniczenia regionalne. Ciekaw jestem jak wyglądałaby podobna lista w Netflixie i w HBO Go.

Najchętniej czytane książki 2016 roku:

REKLAMA

Na liście nie mogło zabraknąć dwuczęściowej sztuki teatralnej o Harrym Potterze, czyli absolutnego hitu księgarni z 2016 roku. Wielkim zaskoczeniem jest fakt, że tę pozycję wyprzedza... komiks Marvela. Na liście znajdziemy też "Dziewczynę z pociągu" i "Zanim się pojawiłeś", czyli dwie książki, które w tym roku doczekały się kinowych ekranizacji. Numerem cztery jest z kolei "Sztuka wojenna Sun Zi", czyli wojenne opracowanie z VI wieku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA