REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Co za okazja! Fenomenale wyścigi Racedriver: GRID dostępne za darmo

Tej okazji nie można przegapić. Fenomenalne wyścigi GRID od Codemasters dostępne za darmo! Ale trzeba się spieszyć.

23.12.2016
9:49
Racedriver: GRID - fenomenalne wyścigi na PC dostępne za darmo
REKLAMA

Bez zbędnych wstępów: fenomenalna gra Racedriver: GRID jest dostępna za darmo na Humble Store, jeszcze przez jeden dzień, czyli zdążycie zagrać, nim siądziecie do wigilijnego stołu. Gra dostępna jest jako klucz do wykorzystania na platformie Steam. Już pobrane? To teraz wytłumaczę, dlaczego warto.

REKLAMA

Pomimo ośmiu lat na karku gra Racedriver: GRID w ogóle się nie zestarzała.

GRID zadebiutował na rynku w 2008 roku, jako nowe wcielenie legendarnej serii wyścigów Toca Race Driver. Gra wykorzystywała zarówno silnik graficzny jak i fizykę jazdy równie fantastycznej gry Colin McRae: Dirt, czyli nie tylko wyglądała ładnie, ale też oferowała bardzo interesujący model jazdy.

Ale ale, mówię w czasie przeszłym, a jednak zdecydowanie powinienem był napisać „oferuje” – bowiem ta gra się ani troszeńkę nie zestarzała. Pewnie, nie oferuje takich fajerwerków graficznych jak choćby Forza Horizon 3 i w żadnym razie nie jest symulatorem jazdy, ale odpalając ją dziś, sprawia dokładnie tyle samo frajdy, co osiem lat temu, w dniu premiery.

Gra oferuje trzy główne rodzaje wyścigów – wyścigi uliczne w Stanach Zjednoczonych z wykorzystaniem potężnych muscle carów, wyścigi na europejskich torach w rasowych, sportowych i wyścigowych autach, oraz wyścigi typu drift, rozgrywane w Japonii.

Każdy z wyścigów wymaga zupełnie innego podejścia do rozgrywki i zupełnie innego panowania nad maszyną. Tak jak wspomniałem, fizyce jazdy daleko do symulatora, ale to nie zwalnia nas z perfekcyjnego opanowania mechaniki sterowania, szczególnie po wyłączeniu wszelkich wspomagaczy.

Racedriver GRID to nadal jedne z najlepszych wyścigów na PC. class="wp-image-535828"

Kiedy jednak wejdziemy za szybko w zakręt, możemy skorzystać z flashbacku – funkcji cofania czasu, która dziś jest standardem w grach wyścigowych, ale w 2008 roku GRID był jedną z pierwszych gier, która ów mechanizm wprowadziła.

To nadal jedne z najlepszych wyścigów na PC.

Osobiście mogę wyrażać się o Racerdriver: GRID w samych superlatywach. Nie jest to gra bez wad, ale jest to jedna z tych produkcji, przy których spędziłem setki godzin, ani trochę się przy tym nie nudząc. Wspomniane trzy tryby rozgrywki skutecznie likwidują wszelką monotonię, a tryb kariery zachęca do wykręcania coraz lepszych czasów i doskonalenia techniki jazdy.

W moim prywatnym rankingu pierwszy GRID bije na głowę nawet drugą odsłonę cyklu, której zabrakło „tego czegoś”, co wyróżniało część pierwszą na tle innych wyścigów.

REKLAMA

To doskonała gra zarówno na przejechanie szybkiej, pojedynczej trasy w wolnej chwili, jak i na spędzenie długich godzin przed ekranem komputera.

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie grałeś – zdecydowanie polecam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA