REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To już oficjalne: będą dwa nowe zegarki od Google'a

To ostatnia szansa dla umierającej kategorii. Mamy oficjalne potwierdzenie - na początku przyszłego roku zobaczymy dwa nowe smartwatche, prosto ze stajni Made by Google.

22.12.2016
20:33
android wear zmienia się w wearOS by Google
REKLAMA
REKLAMA

W wywiadzie dla The Verge, Jeff Chang, manager produktu w sekcji Android Wear oficjalnie potwierdził, że już w pierwszym kwartale 2017 roku na rynku pojawią się dwa smartwatche od Google'a, mające być flagowymi urządzeniami dla platformy Android Wear 2.0

Co wiemy na pewno? Nie będą one nosić nazwy "Pixel", lecz powstaną we współpracy z innym, nieokreślonym producentem inteligentnych zegarków i choć Chang nie zdradził o nich zbyt wiele, potwierdził, że nowe zegarki mają być dla smartwatchów tym, czym Nexus był dla smartfonów.

Czy smartwatche od Google'a uratują ten segment?

Osobiście nadal pozostaję mocno sceptyczny - ten rynek umiera, nim na dobre zdążył się urodzić, a tegoroczne premiery nowych urządzeń (czy raczej ich brak...) tylko utwierdza w tym przekonaniu.

Możliwe jednak, że producenci celowo wstrzymywali się z wypuszczaniem na rynek nowych urządzeń do czasu premiery Android Wear 2.0. Jak mówi Chang, dwa smartwatche Google'a to tylko początek. W 2017 roku pojawi się wiele zegarków innych producentów, działających w oparciu o drugą iterację Android Wear.

Smartwatche Google'a - co o nich wiemy?

Prawdę mówiąc, nie wiemy zbyt wiele. Pierwsze niepotwierdzone informacje na ich temat pojawiły się w lipcu. Wtedy pisałem, że Google prawdopodobnie pokaże dwa skrajnie różne zegarki - jeden wyposażony we wszystkie bajery, takie jak pulsometr, GPS a nawet LTE, oraz drugi, ze znacznie uboższą specyfikacją. Wyprodukować je miało rzekomo LG i bardzo możliwe, że te doniesienia się potwierdzą.

Na 100% wiemy jednak, że nowe smartwatche, podobnie jak Google Pixel, będą nośnikiem dla Google Assistant. Asystent Google'a na nadgarstku? To będzie coś!

Jeff Chang potwierdził również, że nowe zegarki pod kontrolą Android Wear 2.0 działać będą zarówno w parze z Androidem, jak i iOS. Obydwie wersje mają się nieco od siebie różnić, ale na obydwu platformach działać będzie Android Pay i - prawdopodobnie - Google Assistant.

REKLAMA

Pozostaje nam tylko czekać. Do premiery Android Wear 2.0 pozostało już niewiele czasu. Czy 2017 rok będzie przełomowy dla inteligentnych zegarków?

Czas pokaże.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA