REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Bezpieczne logowanie się do Facebooka jeszcze nigdy nie było tak proste

Ach, weryfikacja dwuetapowa. Nikt jej nie lubi, bo wymaga dodatkowych, niewygodnych kroków przy logowaniu, a jednak każdy powinien korzystać, bo to najpewniejsza metoda prostego zabezpieczenia się przed cyfrowym włamaniem. Facebook właśnie zamierza uprościć swoją procedurę, by było nam choć odrobinę wygodniej.

22.12.2016
10:54
Wpływ portalu Facebook na wybory w USA i wygraną Trumpa
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory weryfikacja dwuetapowa na Facebooku wyglądała dokładnie tak, jak niemal wszędzie - pierwszy etap to logowanie hasłem, drugi to podanie kodu, który zostaje wysłany do nas SMS-em.

Niewygodne, nieco czasochłonne, ale przynajmniej bezpieczne. A gdyby tak nieco to uprościć?

Facebook ułatwi bezpieczne logowanie na telefonie, w którym mamy kartę SIM.

Zmiany w weryfikacji dwuetapowej dotyczą aplikacji na Androidzie. Jak czytamy na blogu Facebooka dla programistów, w nowym SDK dla Androida umieszczono możliwość natychmiastowego logowania się dla zweryfikowanych numerów telefonu.

To znaczy, że jeśli aplikacja wykryje, że w urządzeniu znajduje się karta SIM, do której przypisany jest zweryfikowany numer, zaloguje użytkownika automatycznie, bez wysyłania mu SMS-a.

Oczywiście z tego ułatwienia skorzystamy tylko na jednym sprzęcie - tym, w który włożona jest karta SIM. Na komputerze i pozostałych urządzeniach nadal będziemy musieli się logować korzystając z kodu SMS, jeśli chcemy podnieść bezpieczeństwo konta.

Zmiana na Facebooku przyniesie efekty nie tylko użytkownikom, ale i... biznesom.

Powyższe zmiany są częścią Account Kit, czyli nowego mechanizmu zabezpieczającego Facebooka.

Dzięki temu, że bezpieczne logowanie jest teraz szybsze i łatwiejsze, korzyści z tego odczuwają także biznesy, notując znacznie wyższą konwersję logujących się użytkowników już w fazie testów.

Wiele firm i usług oferuje utworzenie konta przy pomocy połączenia z Facebookiem. Jeśli użytkownik logując się musi skorzystać z weryfikacji dwuetapowej, jest spora szansa, że porzuci proces rejestracji.

Tymczasem dzięki ostatnim ułatwieniom biorące udział w testach biznesy notują wzrost konwersji na rejestracje.

REKLAMA

Jeżeli twoja aplikacja również korzysta z Account Kit od Facebooka, warto więc dodać do niej nową opcję ułatwiającą użytkownikom bezpieczne logowanie.

To zmiana na korzyść zarówno twórców, jak i odbiorców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA