REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple AirPods już w sprzedaży! My właśnie zamówiliśmy, a ty?

Premiera handlowa zaprezentowanych podczas premiery iPhone’a 7 słuchawek AirPods była w nietypowym dla Apple’a stylu co rusz przekładana. Na szczęście już koniec oczekiwań!

13.12.2016
15:38
słuchawki Apple AirPods cena
REKLAMA
REKLAMA

Apple AirPods to, jak to zawsze bywa w przypadku Apple’a, bezprzewodowe słuchawki „wymyślone na nowo”. Trzeba jednak przyznać, że mój zwyczajowy sarkazm w przypadku ostatnich poczynań Apple’a w tym przypadku może być nie do końca uzasadniony. Słuchawki te bowiem faktycznie zawierają kilka interesujących innowacji, chociażby takich, jak wbudowany mikroprocesor W1.

Do słuchawek dołączone jest pudełko. Jego otwarcie automatycznie sparuje słuchawki z telefonem albo zegarkiem. Nie będziemy więc musieli szukać konkretnych urządzeń w opcjach, a przełączanie pomiędzy tymi dwoma źródłami dźwięku ma dziać się w mgnieniu oka.

Apple AirPods - słuchawki bezprzewodowe  class="wp-image-534090"

Słuchawki wyposażone są w dwa czujniki. Po pierwsze, czujnik podczerwieni, dzięki czemu mogły stwierdzić kiedy siedzą w uszach, a kiedy w kieszeni. Oczywiście zagrają tylko w tym pierwszym przypadku. Po drugie, w czujnik ruchu, dzięki czemu łatwo aktywujemy Siri.

Na samym dole słuchawek znajdziemy mikrofon, który ma wykrywać źródło dźwięku i inteligentnie wyciszać hałas wokół nas. Słuchawki mają działać do 5 godzin na jednym ładowaniu, ale można je doładowywać na bieżąco w opakowaniu, które doda 25 godzin pracy.

Apple AirPods w sprzedaży w Polsce – znamy ceny!

Premiera słuchawek przekładana była w dość dziwny sposób. Minęło sporo czasu od momentu, w którym te zostały zaprezentowane, a producent cały czas z jakichś względów (rzekomo były to problemy w procesie technologicznym) nie mógł ich wystawić na sprzedaż konsumentom.

Dziś to się zmienia. Bez wielkich zapowiedzi, po prostu pojawiły się w asortymencie. Jak nietrudno się domyślić od razu je zamówiliśmy, a jak nietrudno odczytać z poniższego zrzutu ekranowego, kaprys ten kosztował nas niespełna 800 złotych. Słuchawki będą dostarczone jeszcze przed Świętami.

Apple AirPods cena class="wp-image-534087"
REKLAMA

Nie jestem pewien, czy bezprzewodowe słuchawki douszne z ułatwionym parowaniem z urządzeniami powinny tyle kosztować i czy ich zakup ma sens. Zwłaszcza, że w tej cenie kupimy markowe, wspaniale brzmiące zestawy. Liczę jednak na to, że Apple nas bardzo zaskoczy i oprócz możliwości nieco wygodniejszego przełączania się między urządzeniami, zaoferuje nam fantastyczną jakość dźwięku,

Innymi słowy: wkrótce recenzja!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA